Dom » Budownictwo

Niezwykła siła detalu – nowe ruszty firmy ACO

Niezwykła siła detalu – nowe ruszty firmy ACO
Zobacz więcej zdjęć »
Nie od dziś wiadomo, że moc nawet największych projektów w dużej mierze zależy od pozornie niewielkich szczegółów. W przypadku nowoczesnych odwodnień detalem, który ma ogromny wpływ na cały system są bez wątpienia ruszty.

Firma ACO doskonale zna tę zasadę, dlatego też powiększyła swój asortyment o 4 nowe ruszty, dedykowane przestrzeni publicznej. Wszystkie one spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, a przy tym zachwycają designem i starannością wykonania.

Zrównoważone zarządzanie wodami powierzchniowymi to we współczesnym świecie konieczność. Kwestia ta jest szczególnie istotna w przestrzeni miejskiej, gdzie naturalna cyrkulacja wodna jest zaburzona. Utwardzone nawierzchnie z betonu, asfaltu czy nowoczesnych mieszanek stanowią aż nazbyt skuteczną barierę dla wód opadowych i uniemożliwiają im wsiąkanie w grunt. Skutkuje to zmniejszeniem ilości wody w środowisku, a także może prowadzić do zniszczeń w obrębie jezdni, chodnika czy brukowanego placu. Sposobem na przywrócenie naturalnego stanu rzeczy są starannie zaplanowane systemy odwodnień, odpowiedzialne za zbieranie, podczyszczanie i uwalnianie wody deszczowej. Ważną częścią tego typu instalacji, poza niewidocznymi dla postronnych oczu kanałami czy skrzynką odpływową, są ruszty. Firma ACO, jeden z liderów technologii odwodnień, wprowadził właśnie do swojej oferty 4 nowe ruszty, które doskonale łączą wysoką funkcjonalność ze stylowym wyglądam.

Ruszty dla wymagających

W ofercie firmy ACO znaleźć można szeroką gamę eleganckich i niezwykle wytrzymałych rusztów. Do bogatej gamy sprawdzonych rozwiązań dołączyły właśnie cztery nowe modele, przeznaczone do zastosowania w przestrzeni publicznej. Pierwsza z nowości to przeciwpoślizgowy ruszt w podłużne mostki wykonany z profili U-Kształtnych, ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Niezwykle dopracowany wygląd i wysoka precyzja wykonania sprawiły, że produkt ten poszczycić się może szeregiem prestiżowych nagród z dziedziny designu i wzornictwa użytkowego. Do najważniejszych wyróżnień należą: Design Award 2015 w kategorii „Product/Building Technology”, Iconic Awards 2014 oraz Red Dot Design Award, gdzie propozycja firmy ACO pokonała ponad 5000 innych kandydatów z 56 krajów. Kolejny produkt z najnowszej oferty ACO to kratowy ruszt Q+ o wyjątkowych parametrach hydraulicznych. Dostępny jest on w dwóch wariantach wykonania: ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej, a jego wymiary to 30x10 cm. Ruszt w kolorze szarym z tworzywa sztucznego w poprzeczne mostki, czyli trzecia z nowości, to propozycja, która szczególnie polecana jest do stosowania w przestrzeniach użytkowych. Model ten, z uwagi na użyty materiał i stonowaną kolorystykę, będzie doskonale harmonizował z nawierzchniami wykonanymi z betonu lub też z klasycznej kostki brukowej. Ostatni produkt, który debiutuje w ofercie ACO to ruszt w podłużne pręty (wykonany ze stali nierdzewnej). Wąska szczelina wlotowa (5mm) sprawia, że model ten jest bezpieczny dla obcasów, a klasa obciążenia B125 pozwala na wykorzystanie go nawet w miejscach narażonych na intensywny ruch, np. w centrum miasta lub w jego biznesowych dzielnicach. Więcej informacji na temat nowych produktów firmy ACO znaleźć można na stronie www.aco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »