Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Nifuroksazyd – zabezpiecz brzuch w podróży

Nifuroksazyd – zabezpiecz brzuch w podróży
Zobacz więcej zdjęć »
Narty czy tropiki? Intensywne zwiedzanie czy leniwy odpoczynek? To dylemat, przed którym stajemy co roku – nie tylko w okresie ferii zimowych. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy, musimy pamiętać, że każda zmiana otoczenia oznacza zmianę flory bakteryjnej,

a jeśli dołożymy do tego stres związany z wyjazdem i zmianę sposobu odżywiania, otrzymujemy prosty przepis na biegunkę podróżnych. Dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć apteczkę w odpowiedni lek – na przykład Nifuroksazyd Polfarmex.

Groźna tylko egzotyka?
Biegunka podróżnych kojarzy się nam przede wszystkim z dalekimi, egzotycznymi wyjazdami. Świadczą o tym jej potoczne nazwy, takie jak klątwa faraona czy zemsta Montezumy. Czy rzeczywiście musimy wyjechać aż tak daleko, by być narażonym na nieprzyjemnie symptomy ze strony naszych jelit?

Niekoniecznie – czasami wystarczy niewielka zmiana sposobu odżywiania, stres związany z podróżą, niedostateczna ilość snu, by pojawiły się pierwsze objawy. Czynniki te osłabiają sprawność układu odpornościowego, a w konsekwencji mogą spowodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Dotyczy to niestety osób w każdym wieku. Dlatego też w czasie podróży po Europie, a nawet po Polsce, każdego mogą dopaść zaburzenia jelitowe. Szacuje się, że 20-40% podróżujących cierpi na zaburzenia jelitowe różnego pochodzenia1, dające jednak podobne efekty – biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd.

Czy biegunce podróżnych można zapobiec?
Niezależnie od przestrzegania zasad dotyczących odżywiania podczas wyjazdu, szczególnie do krajów egzotycznych (picie wyłącznie butelkowanej wody, częstsze niż zwykle mycie rąk, jedzenie wyłącznie obranych owoców, unikanie lodu w napojach itp.) warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w odpowiednie leki o działaniu miejscowym i nie wpływające na naturalną florę bakteryjną znajdującą się w przewodzie pokarmowym – takie jak Nifuroksazyd Polfarmex w wygodnym, rodzinnym opakowaniu.

Nifuroksazyd Polfarmex
Nifuroksazyd Polfarmex leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych.

Nifuroksazyd Polfarmex nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ma szeroki zakres działania – jednocześnie wpływa na aktywność wielu szczepów bakteryjnych, nie powoduje „rozleniwienia jelita” ani gromadzenia się bakterii chorobotwórczych w organizmie.2

Nifuroksazyd Polfarmex to jedyny na rynku lek OTC dostępny w dużym, rodzinnym opakowaniu, zawierającym 20 tabletek, w cenie około 9,20 złotych.


1. Seif S Al-Abri, Nick J Beeching, Fred J Nye. Traveller's diarrhoea. „Lancet Infect Dis”. Vol 5, s. 349–60, Vol 5 June 2005 (ang.). 
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Nifuroksazyd Polfarmex, tabletki

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »