Rozrywka i wypoczynek » Sport

Nike partnerem Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej

Nike partnerem Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej
Zobacz więcej zdjęć »
Nike zostało oficjalnym partnerem technicznym Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej (FFC) oraz Narodowego Związku Piłki Nożnej Chile (ANFP).

Nike zostało oficjalnym partnerem technicznym Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej (FFC) oraz Narodowego Związku Piłki Nożnej Chile (ANFP). W ramach współpracy koncern z Oregonu przygotował stroje zarówno dla męskich, jak i żeńskich drużyn narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Chile jest kolejnym z krajów, który dołączył do futbolowej rodziny Nike. Współtworzą ją takie federacje piłkarskie, jak: Australia, Brazylia, Anglia, Francja, Holandia, Nigeria, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa oraz USA.

Współpraca z Chilijską Federacją Piłki Nożnej, której drużyna jest jedną z najlepszych w całej Ameryce Łacińskiej, to dla nas wyjątkowy zaszczyt – mówi Renato Palma, General Manager, Nike Chile. – Pasja do futbolu jest w Chile wszechobecna. Tegoroczny sukces reprezentacji w Copa América to fundament, na którym zbudujemy potęgę drużyny. Zależy nam, aby dzięki innowacjom Nike młodzi mężczyźni i kobiety podnosili swoje umiejętności na każdym poziomie gry – dodaje.

Niedługo po pierwszym w historii triumfie w Copa América, reprezentacja Chile zadebiutowała w trykotach z charakterystycznych swooshem. Pierwsze spotkanie w nowym zestawie rozegrała męska drużyna narodowa U-20, która 9 sierpnia w hiszpańskim Alcúdia zmierzyła się z Katarem. Nowe stroje reprezentacji Chile zachowują tradycyjną czerwono-biało-niebieską kolorystykę, zawierając detale nawiązujące do flagi narodowej i pasji La Roja.

Kolorystykę koszulek domowych tradycyjnie zdominowała czerwień, uzupełniona o biały kołnierzyk i niebieskie mankiety. Na przodzie koszulki, po lewej stronie umieszczono haftowany herb Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej, natomiast charakterystyczna trójkątna flaga Chile znajdzie się wewnątrz kołnierzyka. Zestaw uzupełniają niebieskie szorty i białe getry.

Z kolei, stroje wyjazdowe zostały zainspirowane ośnieżonymi szczytami Andów. Zestawy składają się z białej koszulki z niebieskim kołnierzykiem i czerwonymi mankietami oraz białych szortów i getrów.

Stroje chilijskiej drużyny narodowej dostępne są w sprzedaży od 8 sierpnia wyłącznie poprzez aplikację Nike Football. Już 15 sierpnia będzie można je nabyć również w wybranych salonach Nike.

W nowych strojach chilijskiej drużyny narodowej zastosowano najnowsze rozwiązania Nike w zakresie zarzadzania wilgocią i ochrony środowiska.

Najwyższy poziom chłodzenia

Strój wyprodukowano z materiału wykonanego w technologii Nike Dri-FIT, z dodatkiem specjalnych siateczek oraz laserowo wycinanych otworów, dzięki czemu zapewnia on doskonałą wentylację i pozwala na swobodny przepływ powietrza przy skórze.

Technologia Nike Dri-FIT wykorzystuje innowacyjny splot bawełny i poliestru, umożliwiając doskonałe odprowadzanie wilgoci. Odpowiednia regulacja temperatury ciała piłkarza przez całe 90 minut wpływa na jego komfort oraz efektywność gry.

Troska o środowisko naturalne

Materiał spodenek, koszulki oraz getrów dobrano tak, aby zasady jego produkcji były zgodne z filozofią Nike. Polega ona na projektowaniu najwyższej jakości odzieży sportowej, przy zachowaniu niskiego wpływu na środowisko. Wszystkie produkty wykonano przy użyciu powtórnie przetworzonego poliestru z plastikowych butelek. Do każdego kompletu zużyto średnio 18 butelek. Dzięki wykorzystaniu materiału pochodzącego z recyclingu Nike ograniczyło również o 30 proc.  zużycie energii w procesie produkcyjnym, w porównaniu do wytwarzania klasycznego poliestru. Więcej informacji ta temat technologii uzyskać można na stronie www.nikebetterworld.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BrandLab_01

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »