Technologie » Fotografia

Nikon powtarza sukces - nagrody TIPA 2009/2010

Nikon powtarza sukces - nagrody TIPA 2009/2010
Zobacz więcej zdjęć »
Marka Nikon trzeci rok z rzędu została wyróżniona przez stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association). Aparat Nikon D3S zdobył tytuł Najlepszej Zawodowej Lustrzanki.

Nagrodę dla Najlepszego Zawodowego Obiektywu przyznano modelowi Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/2,8G ED VR II.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jesteśmy zachwyceni faktem, iż trzeci rok z rzędu, aparat z serii D3 zdobywa tytuł Najlepszej Lustrzanki Zawodowej. Przeznaczyliśmy bardzo wiele czasu na wprowadzenie w życie uwag od naszych klientów, co zapewniło modelowi Nikon D3S czołową pozycję na tym wymagającym rynku" - powiedział Robert Cristina, Manager Professional Products w Nikon Europe. „Obiektyw AF-S NIKKOR 70-200mm f/2,8G ED VR II kontynuuje pasmo sukcesów, jakie zapoczątkował w 2008 roku przełomowy obiektyw AF-S 14-24mm f/2,8, który również zdobył nagrodę TIPA. Nagrody dla obu tych produktów potwierdzają fakt, że współcześni fotografowie wybierają produkty najlepsze spośród dostępnych w branży" - dodał Robert Cristina.

Technical Image Press Association (TIPA) jest międzynarodowym stowarzyszeniem prasowym. Organizacja zrzesza 29 najważniejszych magazynów zajmujących się tematyką obrazowania cyfrowego, pochodzących z 13 krajów europejskich. Nagrodami honorowane są produkty, które jury uzna za najlepsze w swojej kategorii pod względem jakości, wykonania oraz korzyści, jakie oferują użytkownikom.

Najlepsza Profesjonalna Lustrzanka Cyfrowa: Nikon D3S

W tegorocznej edycji konkursu nagrodę dla Najlepszej Profesjonalnej Lustrzanki Cyfrowej zdobył Nikon D3S. Jury uznało, że „przejmując większość funkcji, które zdecydowały o sukcesach modelu Nikon D3, Nikon D3S stanowi kamień milowy w historii fotografii. Aparat jest pierwszą cyfrową lustrzanką małoobrazkową, która posiada „forsowaną" czułość 102400 ISO. Doskonale skonstruowana, z precyzyjnym wizjerem i najwyższej klasy systemem autofokusa, jest idealnym aparatem dla profesjonalisty, w szczególności dla fotografów specjalizujących się w reportażu i fotografii sportu."

Najlepszy Obiektyw Profesjonalny: Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/2,8G ED VR II

Za najlepszy Obiektyw Profesjonalny uznano Nikona AF-S NIKKOR 70-200mm f/2,8G ED VR II. Zgodnie z werdyktem jury TIPA:
Obiektyw AF-S NIKKOR 70-200mm f/2,8G ED VR II to telezoom przeznaczony do cyfrowych, jak i analogowych lustrzanek Nikon. Dzięki zastosowaniu wielu unikalnych technologii opracowanych przez markę Nikon, takich jak: siedem soczewek wykonanych ze szkła o niskiej dyspersji ED, powłoki nanokrystaliczne, system redukcji drgań (VR II) kompensujący poruszenia aparatu oraz umożliwiającym fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi o 4 stopnie EV, a także cichemu silnikowi SWM, obiektyw gwarantuje doskonały obraz, nawet w najbardziej wymagających warunkach fotograficznych."

NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2009 r. wyprodukowała już pięćdziesiąt milionów.

W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Postępu 14 firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »