Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
NNKT - dobroczynne kwsy tłuszczowe
Zobacz więcej zdjęć » |
Organizm człowieka nie może samodzielnie wytwarzać NNKT, dlatego należy je dostarczać wraz z dietą.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Ich podstawowym źródłem są tłuste ryby i owoce morza, oliwa z oliwek i inne nierafinowane oleje roślinne np. lniany, wiesiołkowy i rzepakowy. Są również obecne w orzechach włoskich, migdałach, ziarnach słonecznika i dyni oraz w niektórych warzywach i owocach zielonych np. w awokado, warzywach strączkowych, sałacie i brokułach. Jednak trudnym zadaniem jest dostarczanie w pożywieniu odpowiednich proporcji Omega 3 i 6. Dlatego, aby utrzymać ich stały poziom w organizmie warto korzystać z gotowych suplementów. Pomocny będzie Vitalen Omega 3 i Omega 6 firmy Agropharm, który w żelatynowej kapsułce łączy olej wiesiołkowy z lnianym, w proporcjach starannie dobranych dla zdrowia człowieka.
OLEJ WIESIOŁKOWY
Olej z wiesiołka to jeden z najcenniejszych olejów o najwyższej zawartości, spośród wszystkich znanych olejów roślinnych i rzadko spotykanych w takiej kombinacji, biologicznie czynnych NNKT, czyli kwasu alfa-linolowego (70-79%) oraz gamma-linolenowego (9,5-12%). Dla organizmu szczególne znaczenie ma kwas gamma-linolenowy (GLA). Bierze on udział w syntezie pewnych substancji, które odgrywają istotną rolę: obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów wewnątrznaczyniowych, działają przeciwzapalnie, wzmagają aktywność układu immunologicznego, łagodzą objawy napięcia przedmiesiączkowego oraz wpływają na zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci.
OLEJ LNIANY
Olej z nasion lnu jest drugim obok wiesiołkowego olejem roślinnym cenionym i wykorzystywanym w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Olej ten zawiera biologicznie czynne NNKT w postaci kwasów linolowego (LA) i alfa-linolenowego (ALA), który m.in. wykazuje pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
POZYTYWNY WPŁYW OLEJU WIESIOŁKOWEGO I LNIANEGO NA LUDZKI ORGANIZM:
1. Wspomagają pracę serca i działanie układu krążenia.
Kwasy Omega 3 i 6 wpływają korzystnie na wzrost poziomu „dobrego cholesterolu” HDL, obniżając równocześnie poziom „złego cholesterolu” LDL. Dzięki temu pomagają chronić żyły i tętnice przed rozwojem choroby miażdżycowej. Wpływają również na zmniejszenie agregacji płytek krwi, a przez to na zmniejszenie ich zdolności do tworzenia się zakrzepów naczyniowych, co z kolei zabezpiecza przed zawałem i udarem mózgu. NNKT obniżają ciśnienie krwi przez co zmniejszają ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.
2. Wpływają na poprawę pracy układu nerwowego i mózgu.
Kwas alfa-linolenowy (ALA) jest podstawowym źródłem kwasu DHA będącego ważnym składnikiem mózgu. Niski poziom DHA związany jest ze zmianami nastroju, utratą pamięci i występowaniem schorzeń neurologicznych. Przyjmowanie NNKT reguluje poziom DHA, przez co wspomaga pamięć i koncentrację oraz wpływa na usprawnienie pracy mózgu i układu nerwowego.
3. Wpływają dobroczynnie na skórę, włosy i paznokcie.
Dieta bogata w NNKT wspiera utrzymanie młodej i zdrowej skóry. Kwasy gamma-linolenowy (GLA) oraz kwas cis-linolowy (CLA) biorą udział w budowie warstwy ochronnej naskórka oraz w powstawaniu cementu międzykomórkowego skóry odpowiedzialnego za jej elastyczność i sprężystość. Są także odpowiedzialne za wiązanie wody w organizmie, przez co wpływają na odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry. Ponadto kwasy Omega-6 wykazują silne działanie antyoksydacyjne.
4. Wspomagają odchudzanie.
Kwasy Omega 3 i 6 wspomagają odpowiednie reagowanie mózgu na wytwarzany przez tkankę tłuszczową hormon – leptynę, która wpływa na zmniejszanie apetytu i reguluje poziom stężenia glukozy we krwi. Poziom leptyny w organizmie człowieka jest proporcjonalny do ilości jego tkanki tłuszczowej. U osób otyłych i z nadwagą jest go za dużo. To powoduje brak reakcji mózgu na korzystne działanie leptyny, powodując zaburzenia łaknienia. Wzbogacenie diety w kwasy omega 3 i 6 reguluje ten proces, ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej.
5. Łagodzą dolegliwości przedmenstruacyjne (PMS).
Zespół przedmenstruacyjny (PMS) związany jest z zaburzoną wrażliwością organizmu na niektóre hormony sterydowe (estrogeny). Jednak jego przyczyną równie często może być niski poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie GLA i LA) w błonach komórkowych jajników oraz w miejscach receptorowych dla hormonów sterydowych (estrogenów). Przyjmowanie NNKT od drugiej połowy cyklu miesięcznego przywraca prawidłowy poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie, a tym samym wpływa na złagodzenie objawów PMS. Ustępuje obrzmienie ciała oraz bóle piersi i podbrzusza, a stan rozdrażnienia i spadku nastroju zostaje zniwelowany.
Nadesłał:
Cruso PR
|
Komentarze (0)