Technologie » AGD - RTV

Noc z dizajnem we Wrocławiu

Noc z dizajnem we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu już po raz czwarty organizuje akcję „Dizajn udomowiony”, która potrwa od 31 maja do 30 czerwca.

Jej uroczyste otwarcie nastąpi podczas wyjątkowej, jedynej takiej w roku Nocy z dizajnem, gdzie w godz. 20.00-24.00 będzie gościć wielu szefów i menedżerów polskich firm, uznanych projektantów i przedstawicieli mediów. Sama śmietanka.

Obowiązkowa obecność Amiki we Wrocławiu związana jest z wysokim, światowym poziomem wzornictwa produktów z logo Amica. Po sukcesach w Essen i wystawie w Mediolanie kolejne polskie miasto ma okazję poznać z bliska rodzimy sprzęt, który zachwycił zagranicznych fachowców. Atmosfera nocnej przygody może tylko zaostrzyć apetyt na bliższy kontakt z przedmiotami pożądania gospodarstw domowych.

Wrocławska akcja promująca polskie wzornictwo i prezentująca najnowsze, często premierowe propozycje znanych marek stanowi ważne wydarzenie w świecie wyposażenia wnętrz spod znaku made in Poland. W stolicy Dolnego Śląska Amica pokaże to, co – według ekspertów – ma w tej chwili najlepszego: wyróżnione nagrodami Red Dot Design piekarniki Integra i Zen. Pod osłoną nocy, w intrygującej scenerii zaprezentowane zostaną urządzenia, które wyznaczają nowe trendy.

O piekarniku Zen zrobiło się głośno po przyznaniu mu w tym roku nagrody Red Dot w największym i najsłynniejszym konkursie wzornictwa w Essen, który od kilkudziesięciu lat przyciąga najbardziej znane firmy z całego świata. Urządzenie to zostało skonstruowane przez Amikę z myślą o tych użytkownikach sprzętu AGD, którzy cenią sobie spokój i harmonię, a swój dom traktują jak azyl i szukają w nim wyciszenia. Odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Amica Zen stworzony został z unikalnych dla piekarnika materiałów – front jest wykonany z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem. W ten prosty sposób tworzy się emocjonalna więź twórcy i producenta z odbiorcą sprzętu, który sam określa jego ostateczny wygląd.

Z kolei piekarnik do zabudowy Integra, obiekt marzeń i westchnień, został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award Honourable Mention w 2011 roku. Trzeba jednak podkreślić, że urządzenie jest nie tylko piękne, ale i mądre (na swój sposób oczywiście) – zostało wyposażone w innowacyjny system I-Cook Timer, który ułatwia codzienną pracę w kuchni. To odpowiedź Amiki na oczekiwania nowoczesnych gospodarstw domowych, w dodatku pięknie opakowana. Intuicyjna obsługa sprzętu przenosi użytkowników piekarnika Integra do zupełnie innej epoki, a efekty jego pracy zasługują na najwyższą półkę.

We Wrocławiu na jednej nocy się nie skończy. To zaledwie preludium. Szczytowe osiągnięcia konstruktorów Amiki i projektantów będzie można podziwiać przez cały czerwiec. Zresztą – podziwiać je można nie tylko na wystawie wzornictwa, ale również w swoim domu. Wystarczy mieć własną Integrę lub Zen.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »