Gospodarka » Żywność

Nowa illy dla kolekcjonerów

Nowa illy dla kolekcjonerów
Zobacz więcej zdjęć »
Każda edycja puszek illy Art Collection jest genialnym, miniaturowym dziełem sztuki, na które z niecierpliwością czekają kolekcjonerzy i fani jednej z najbardziej rozpoznawalnych kaw na świecie.
Tym razem oryginalną puszkę illy „All Create Together”, którą już można kupić w Polsce, stworzył afrykański artysta Alioum Moussa.

Od 20 lat, pod szyldem illy Art Collection, powstają unikatowe kolekcje przedmiotówcodziennego użytku, projektowane przez największe nazwiska światowego designu, które z powodzeniem wpisują się w kanonysztuki użytkowej.Limitowane edycje filiżanek i puszek cieszą się wielkim uznaniem znawców sztuki współczesnej, a także są pożądanymi gadżetami przez kolekcjonerów na całym świecie. Począwszy od 2006 roku designerska kolekcja illy została rozszerzona o metalowe puszki z kawą, których limitowane edycje pojawiają się dwa razy do roku.

Projekt puszki illy stworzony przez Alioum Moussa, wielodyscyplinarnego twórcę z Kamerunu, stanowi dzieło sztuki zainspirowane doświadczeniami artysty w ramach  Fundacji Cittadellarte – Pistoletto w Biella. Puszkailly„All Create Together” przedstawia kontrast twórczości powstały pomiędzy rodzimym Kamerunem projektanta, a włoskim Piemont. Rezultatem zderzenia dwóch kultur jest niezwykle energiczny, żywy design w ciepłych, charakterystycznych dla Afryki barwach, połączony z chłodniejszymi kolorami odzwierciedlającymi kontynent europejski. Utalentowany artysta wizualny, który mieszka i pracuje w  Douala w Kamerunie jest konsultantem w dziedzinie designu i grafiki. W swoich pracach inspiruje się głównie środowiskiem naturalnym.  Ponadto bierze czynny udział w projektach artystycznych na całym świecie, głównie w Europiei USA. W grudniu 2010 roku AlioumMoussadołączył również dospołeczności zrzeszonej pod szyldem illysustainArt.org, gdzie można obejrzećwybrane dzieła tego artysty.


Seria „All Create Togetherdołączyła dowcześniejszychedycji illy Art Collection, wśród których znalazły się projekty stworzone przez artystów tj.: James Rosenquist, Michael Lin,SebastiãoSalgado, czy TobiasRehberger czy Michelangello Pistoletto.Połączeniedoskonałościkawy illy z wysublimową sztuką współczesną, zawiera nowa, 250 gramowa puszka dostępna w cenie 31 zł w sieci Espressamente illy w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 62,  a także w wielu innych dobrych sklepach i delikatesach.

Dystrybutorem illy w Polsce jest NORTH COAST www.northcoast.com.pl

 

Więcej na: http://www.espressamente-illy.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

poprostu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »