Firma » Bankowość

Nowa lokata dla zamożnych Klientów BRE Banku

Nowa lokata dla zamożnych Klientów BRE Banku
Zobacz więcej zdjęć »
BRE Private Banking & Wealth Management zaoferował swoim Klientom nową lokatę inwestycyjną Bogactwa Ziemi, która pozwala zarabiać na wzroście indeksów S&P GSCI Agriculture Index Excess Return oraz S&P GSCI Industrial Metals Index Excess Return w perspektywie 18 miesięcy.

Lokata zapewnia gwarancję zwrotu 100% kapitału w przypadku utrzymania go do końca inwestycji.

Lokata inwestycyjna Bogactwa Ziemi  powiązana jest z perspektywicznym rynkiem towarów i surowców.

Po silnej przecenie rynku pod koniec ubiegłego roku i na początku obecnego rynki surowcowe powracają do łask inwestorów i odrabiają wcześniejsze straty. Pomimo tego, że trudno jeszcze mówić o widocznych oznakach końca recesji gospodarczej, pojawiają się pierwsze sygnały wskazujące na poprawę koniunktury. Ostatnie dane z rynku paliwowego oraz metali przemysłowych mówiące o spadku zapasów zadziałały na rynek pozytywnie. Także wskaźniki optymizmu konsumentów zaskoczyły analityków i okazały się dużo lepsze od oczekiwań"- mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor ds Rozwoju Oferty Produktowej BRE Private Banking & Wealth Management. Jednocześnie podkreśla, że „dodatkowym argumentem przemawiającym za takim aktywem jest fakt, w przypadku prawdopodobnego wzrostu inflacji w USA oraz osłabiania się amerykańskiej waluty, ceny towarów i surowców powinny w  horyzoncie najbliższego półtorarocza osiągnąć wyższe poziomy."

W przypadku rynku rolnego, można mówić o znaczącej przecenie większości roślin przemysłowych, których ceny rosły od kilku lat. Jednocześnie sytuacja fundamentalna nie uległa znaczącej zmianie: „Rynek rolny nadal w głównej mierze determinowany jest czynnikami pogodowymi oraz rosnącym popytem związanym ze wzrostem populacji na świecie. Czynnikiem, który również będzie miał wpływ na kształtowanie się cen są zmiany struktury zasiewu ukierunkowane na uprawy roślin wykorzystywanych do produkcji biopaliw, które doprowadziły do znaczącego spadku areałów, z których zbiory przeznaczone są do produkcji żywności. Jeśli ceny paliw będą znajdować się na wyższych poziomach, uprawa roślin może podążać właśnie w tym kierunku." - dodaje Katarzyna Heuchert.

Lokata inwestycyjna Bogactwa Ziemi dostępna jest dla Klientów Private Banking & Wealth Management, którzy do 15 czerwca 2009 r. zainwestują w ten produkt min. 25 000 PLN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »