Technologie » Komputery

Nowa samoczynna chmurowa baza danych od Oracle

Larry Ellison, prezes zarządu i dyrektor ds. technicznych firmy Oracle, stawia dzisiaj ważny kamień milowy w strategii produktów autonomicznych, przedstawiając usługę Oracle Autonomous Transaction Processing -najnowszy element pakietu Oracle Autonomous Database Cloud.


Usługa ta, w której wykorzystano automatyczne uczenie, zapewnia bezprecedensowe oszczędności, wydajność, bezpieczeństwo i dostępność. Nowa samoczynna baza danych Oracle jest przeznaczona do zasilania najbardziej wymagających aplikacji finansowych, produkcyjnych, handlowych i wykorzystywanych w sektorze publicznym, wspierając przetwarzanie transakcyjne, wsadowe i analityczne oraz raportowanie. Produkty serii Oracle Autonomous Database zapewniają przedsiębiorstwom najbardziej kompleksowe i zaawansowane możliwości baz danych dostępne dziś na rynku.

„Oracle Database to najpopularniejsza na świecie baza danych” ― powiedział Larry Ellison. „Nasze rozwiązanie Autonomous Database jest tak zaawansowane, że wyprzedza wszystko, co nasi konkurenci mogą wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych 10 lat. Żaden z dostawców chmury nie ma technologii baz danych, która pod względem funkcjonalności choć trochę zbliżyłaby się do Autonomous Database” ― powiedział Ellison.
Tradycyjnie systemy zarządzania bazami danych były budowane i obsługiwane ręcznie, a ich konfigurowanie, zabezpieczanie, monitorowanie i dostrajanie oraz tworzenie kopii zapasowych wymagało dużo czasu i uwagi. Oracle Autonomous Database z funkcjami automatycznego sterowania, zabezpieczania i naprawy rewolucjonizuje zarządzanie danymi, przynosząc elastyczność użytkowania i znaczące oszczędności. Usługa pozwala użytkownikom na szybkie tworzenie instancji bazodanowych i łatwą konwersję istniejących baz danych radykalnie zmniejszając koszty i czas wprowadzania nowych produktów.

Usługa Oracle Autonomous Transaction Processing, będąca częścią oferty Autonomous Database Cloud, wspomaga złożone zadania przetwarzania transakcyjnego, raportowania, zadań wsadowych i obciążeń Internetu Rzeczy za pomocą jednej bazy danych umożliwiając uproszczone tworzenie aplikacji oraz personalizację i analizowanie danych dla lepszego wykrywania oszustw.
Usługa umożliwia przedsiębiorstwom osiągnięcie następujących korzyści: 
•  Obniżenie kosztów. Pełna automatyzacja operacji i bieżącego dostrajania umożliwia zredukowanie kosztów administracyjnych o ok. 80%. Dzięki efektywności samoczynnej optymalizacji i elastycznemu modelowi płatności za faktyczne użycie koszty mogą spaść jeszcze bardziej – nawet o 90%. 
•  Zmniejszenie ryzyka. Oracle Autonomous Database pozwala zmniejszyć ryzyko cyber-ataków dzięki lepszej ochronie danych i ograniczeniu nieplanowanych przestojów. Ochrona obejmuje wszystkie typy awarii – systemowe, zewnętrzne, czy błędy użytkowników. Dostępność nowej bazy danych wynosi 99,995, co odpowiada niespełna 2,5 minutom przestoju w miesiącu włącznie z przerwami na konserwację. 
•  Szybsze wprowadzanie innowacji. Przeniesienie się do nowoczesnej chmury umożliwia szybsze tworzenie i wdrażanie nowych aplikacji. Deweloperzy stają się bardziej efektywni, ponieważ bazy danych przez nich używane nie wymagają ręcznego dostrajania. Wbudowane algorytmy uczenia maszynowego pozwalają aplikacjom na prognozowanie w czasie rzeczywistym w takich obszarach, jak spersonalizowany handel czy wykrywanie oszustw. 

Oracle Autonomous Database opiera się na rozwijanej od 40 lat technologii bazy danych Oracle wspierającej większość najbardziej wymagających aplikacji na świecie. Klienci mogą z łatwością przejść do wersji chmurowej, ponieważ używają tej samej sprawdzonej bazy danych Oracle, z tą samą funkcjonalnością i interfejsami. Oracle Autonomous Database obsługuje większość obciążeń o znaczeniu krytycznym, ponieważ opiera się na zaawansowanych technologiach bazodanowych, nie mających sobie równych na rynku - w tym wydajnej infrastrukturze Exadata, klastrach Real Application Clusters zapewniających przejrzystą skalowalność i odporność na awarie oraz technologii Active Data Guard do odzyskiwania danych po awarii.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »