Technologie » Fotografia

Nowe aparaty Nikon COOLPIX serii S - stylowe i kolorowe

Nowe aparaty Nikon COOLPIX serii S - stylowe i kolorowe
Zobacz więcej zdjęć »
Nikon wprowadza na rynek nową linię różnokolorowych aparatów kompaktowych serii S, obejmującą modele COOLPIX S630, COOLPIX S620, COOLPIX S230 oraz COOLPIX S220.

„Wśród nowych modeli serii S każdy z pewnością znajdzie propozycję dopasowaną do własnego stylu i osobowości. Korzystanie z tych aparatów to sama przyjemność. Wyglądają świetnie,  są bardzo wygodne i robią rewelacyjne zdjęcia. Ich kolory  współgrają z modowymi trendami. Jako oryginalny dodatek czy atrakcyjny gadżet łatwo zmieszczą się w każdej torebce" - powiedziała Katarzyna Romaniuk, kierownik marketingu Nikon Polska.

Seria S - styl w wysokiej jakości

Wszystkie modele z najnowszej serii COOLPIX wyposażono w nowoczesne rozwiązania zapewniające bezbłędne fotografowanie, takie jak program wykrywania uśmiechu oraz ostrzeżenie o mrugnięciu oczami, które przydatne są zwłaszcza przy wykonywaniu zdjęć portretowych. Funkcja szybkiego retuszu umożliwia korektę zdjęć z wykorzystaniem zaawansowanych technologii zapożyczonych z lustrzanek cyfrowych firmy Nikon, a automatyczne wybieranie przez aparat właściwego programu tematycznego i kilkanaście programów tematycznych gwarantują ich wysoką jakość. Wszystkie nowe modele serii S trafią do sprzedaży pod koniec lutego 2009 r. *

COOLPIX S630 posiada specjalnie zaprojektowany uchwyt zapewniający wygodne trzymanie podczas fotografowania. Rozdzielczość 12 mln efektywnych pikseli, redukcja drgań na matrycy CCD (VR) oraz obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym zapewniają czysta przyjemność użytkowania. Aparat dostępny będzie w kolorach czarnym i czerwonym.

Model COOLPIX S620 wyróżnia z kolei bardzo krótki czas uruchomienia, wynoszący zaledwie 0,7 sekundy oraz wysoki zakres czułości, sięgający aż ISO 6400, co minimalizuje szumy na zdjęciach wykonanych w pełnej rozdzielczości. Aparat wyposażono w matrycę wielkości 12,2 mln efektywnych pikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 4-krotnym zoomem optycznym oraz monitor LCD o przekątnej 2,7 cala, odporny na zanieczyszczenia. Aparat dostępny będzie w czterech modnych wariantach kolorystycznych: srebrnym, czarnym, różowym i fioletowym.

COOLPIX S230 i S220 to duet stylowych i różnokolorowych aparatów wyznaczających trendy elegancji. COOLPIX S230 posiada duży, 3-calowy ekran dotykowy z powłoką odporną na odciski palców, połączony z podstawowymi przyciskami, dzięki czemu fotografowanie staje się łatwe i przyjemne. Aparat COOLPIX S220 jest z kolei niezwykle cienki (tylko 18 mm!) i bardzo lekki (ok. 100 g), a jego 2,5-calowy monitor LCD pozwala na wygodne przeglądanie zdjęć. Poza matrycą o 10 mln efektywnych pikseli i obiektywem NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym, modele oferują elektroniczną redukcję drgań, duży zakres czułości (do ISO 2000) i funkcję wykrywania ruchu. Aparaty dostępne będą w szerokiej gamie najmodniejszych kolorów: S220 - zielony, różowy, niebieski, fioletowy i czarny, natomiast S230 - czerwony, granatowy, fioletowy, czarny.

P90 i L100 - liczą się szczegóły

COOLPIX P90 posiada obiektyw NIKKOR z 24-krotnym zoomem optycznym i matrycę o rozdzielczości 12,1 mln efektywnych pikseli oraz manualne ustawienia ekspozycji (P, S, A, M).  Z kolei model L100, z zoomem 15x, matrycę 10 mln efektywnych pikseli. Oba aparaty wyposażono w cztery mechanizmy przeciwdziałania rozmyciu obrazu. Inne ciekawe funkcje COOLPIXÓW P90 i L100 to: funkcja D-Lighting służąca do wydobywania szczegółów z nieoświetlonych partii kadru, tryb makro umożliwiający robienie zdjęć z odległości 1 cm, funkcja nagrywania filmów czy sprawdzające się zwłaszcza w fotografii portretowej - wykrywanie uśmiechu i ostrzeżenie o mrugnięciu oczami. Modele P90 i L100 dostępne będą w kolorze czarnym i trafią do sprzedaży w drugiej połowie marca 2009 r. *

Seria L - łatwość obsługi w przystępnej cenie

COOLPIX L20 i COOLPIX L19 (rozdzielczość odpowiednio 10 i 8 mln efektywnych pikseli) posiadają kilka prostych funkcji, które zapewniają wygodne fotografowanie, w tym: tryb całkowicie automatyczny, tryb Uśmiech i ostrzeżenie o mrugnięciu oczami. Oba modele wyposażono w funkcję nagrywania filmów oraz w nową funkcję automatycznego wybierania programu tematycznego, której działanie polega na analizowaniu sceny i dobraniu optymalnych ustawień do obiektu i otoczenia. Duże przyciski i elementy sterujące oraz monitor LCD o przekątnej aż 3 cale (COOLPIX L20) lub 2,7 cala (COOLPIX L19) znacznie ułatwiają obsługę aparatów. COOLPIX L20 będzie dostępny w kolorze czarnym i wiśniowym, natomiast COOLPIX L19 w kolorze srebrnym i różowym.  Aparaty trafią do sprzedaży pod koniec lutego 2009 r.*

* Dane techniczne i termin wprowadzenia aparatów na rynek mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia i bez jakichkolwiek zobowiązań ze strony producenta. Luty 2009©2009 Nikon Corporation

Nikon Corporation

Firma Nikon działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów, skanerów, mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. Nikon jest światowym liderem w segmencie aparatów fotograficznych analogowych i cyfrowych. Wysoka jakość oferowanego sprzętu, jego trwałość i niezawodność pozwoliła Nikonowi zdobyć przeważającą część rynku fotografii profesjonalnej jak również coraz liczniejsze grono amatorów na całym świecie. W Polsce firmę reprezentuje Nikon Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Postępu 14 firma posiada również salon wystawowy i serwis. Więcej informacji o firmie Nikon, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 4 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »