Firma » Biznes

Nowe defibrylatory zwiększą bezpieczeństwo pracowników RAFAKO

Nowe defibrylatory zwiększą bezpieczeństwo pracowników RAFAKO
Zobacz więcej zdjęć »
RAFAKO dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, dlatego wyposaża zakład w kolejne 3 defibrylatory. Związki Zawodowe działające w RAFAKO zakupiły następne urządzenia ratujące życie ze środków przekazanych przez PZU na tzw. prewencję. Defibrylatory trafią na Wydziały: W21, W22 i W3.

We wtorek, 27 października odbyło się oficjalne przekazanie tych urządzeń. 

Łącznie na terenie firmy RAFAKO S.A. znajduje się 7 nowoczesnych defibrylatorów. Jeden od 2007 roku jest na wyposażeniu Zakładowej Przychodni Lekarskiej, następny na Bramie Głównej zakładu. W ubiegłym roku Związki Zawodowe funkcjonujące w RAFAKO S.A. postanowiły zakupić dwa kolejne urządzenia ratujące życie. Było to możliwe dzięki środkom na tzw. prewencję. Defibrylatory przekazał przedstawiciel PZU. 

Urządzenia te trafiły do Wyr oraz w Raciborzu na wydział W4. - RAFAKO było jedną z pierwszych firm w Polsce, która na wyposażeniu ma defibratory. Zakład jest duży i musimy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników. Umieszczone są w miejscu ogólnodostępnym, aby w razie potrzeby, każdy miał do nich dostęp –mówiła Anna Zembaty- Łęska, Dyrektor Biura Zarządzania Personelem w RAFAKO S.A. - Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze. Posiadają czytelną instrukcję, ponadto każdy z pracowników RAFAKO przechodzi kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko po to, aby w zakładzie było bezpiecznie – podkreślałAndrzej Kozielski, kierownik działu BHP w RAFAKO S.A.   

Niedawno zakupiono 3 kolejne. Oficjalne przekazanie urządzeń odbyło się we wtorek, 27 października. Defibrylatory zostaną umieszczone na kolejnych wydziałach raciborskiej Spółki: W21, W22 i W3. - Dziękujemy za zakup takiego sprzętu, na pewno podniosą one bezpieczeństwo na naszych wydziałach, ale mam nadzieję, że nie będzie potrzeby korzystanie z niego – mówił Michał Oślizlok, kierownik W21. 

Nowe defibrylatory kierownikom poszczególnych wydziałów przekazali: Tadeusz Marcyanik, Wiesław Oleszowski i Renald Dzwonkiewicz – przedstawicieli Związków Zawodowych RAFAKO oraz Danuta Gryckiewicz, doradca klienta PZU. 


***

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

***
KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

 tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »