Technologie » Komputery

Nowe możliwości integracji sprzętu Oracle z rozwiązaniem Sun ZFS Storage Appliance

Ujednolicony system pamięci masowej obsługuje tworzenie kopii zapasowych maszyny bazodanowej Oracle Exadata i jej odtwarzanie po awarii, jest też zintegrowany z rozwiązaniem Oracle Virtual Desktop Infrastructure.

Firma Oracle poinformowała o zapewnieniu integracji swojej kompleksowej, otwartej, zintegrowanej infrastruktury technologicznej z kolejnymi trzema rozwiązaniami.

W celu rozszerzenia możliwości tworzenia kopii zapasowych maszyny bazodanowej Oracle Exadata oraz jej odtwarzania po awarii, oferowane przez Oracle rozwiązanie Sun ZFS Storage Appliance można teraz podłączyć bezpośrednio do magistrali Oracle Exadata InfiniBand. Upraszcza to instalację i skraca czas tworzenia kopii zapasowych oraz odtwarzania po awarii o ponad 50% w porównaniu z tradycyjnymi systemami NAS.

Rozwiązanie Oracle Virtual Desktop Infrastructure jest teraz zintegrowane z rozwiązaniem Sun ZFS Storage Appliance dzięki funkcji szybkiego udostępniania z wykorzystaniem protokołu iSCSI, która automatyzuje udostępnianie wirtualnych środowisk komputerów PC i przyspiesza wdrażanie takich środowisk.

Oprogramowanie Oracle Secure Backup może być wykorzystywane do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii przez rozwiązanie Sun ZFS Storage Appliance z wykorzystaniem skalowalnych bibliotek taśm StorageTek. Oprogramowanie to oferuje niedrogie, kompleksowe rozwiązanie, które skraca czas tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii bazy danych Oracle oraz innych informacji.

Produkty z serii Sun ZFS Storage Appliance są wyposażone w najlepsze w swojej klasie oprogramowanie do zarządzania oraz w nowatorską architekturę Hybrid Storage Pool do tworzenia pul pamięci masowej. Są też zintegrowane z produktami z serii Oracle Applications, z platformą Oracle Fusion Middleware, z bazą danych Oracle, z systemami Oracle Solaris, Oracle Linux, Oracle VM oraz z serwerami Oracle SPARC, aby zapewnić optymalną wydajność systemów biznesowych.

Najwyższa w branży wydajność oraz najniższy całkowity koszt posiadania (TCO) przyczyniają się do dużej popularności rozwiązań ZFS Storage Appliance

  • Rozwiązania Sun ZFS Storage Appliance zyskały dużą popularność, gdyż sprawdzają się w zastosowaniach takich jak wirtualizacja i konsolidacja infrastruktury IT, czy ochrona danych. Rozwiązania te pozwoliły tysiącom klientów z całego świata obniżyć nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne o ponad 150 mln USD.
  • Rozwiązanie Sun ZFS Storage Appliance oferuje 1,6 razy większą gęstość zapisu oraz zapewnia całkowity koszt posiadania (TCO) o 49% niższy niż systemy firmy NetApp i o 40% niższy niż systemy firmy EMC.
  • Rozwiązanie to zapewnia niemal 2-krotnie większą wydajność tworzenia kopii zapasowych baz danych Oracle i ich odtwarzania po awarii niż systemy EMC Data Domain 880. Z uwagi na to, że nie potrzebuje dodatkowych mechanizmów do przenoszenia danych, może wykorzystywać rodzimy zestaw narzędzi oferowanych przez rozwiązanie Oracle Recovery Manager, co pozwala jeszcze bardziej skrócić czas tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych.
  • Migracja infrastruktury informatycznej Oracle Corp. na rozwiązanie Sun ZFS Storage Appliance pozwoliła zmniejszyć liczbę systemów pamięci masowej o 30%, a zastosowanie w tych urządzeniach technologii Hybrid Storage Pool zaowocowało radykalnym obniżeniem zużycia energii w przeliczeniu na IOPS (liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę).
  • Produkty z serii Sun ZFS Storage Appliance upraszczają wdrażanie pamięci masowej i administrowanie nią w środowiskach cloud computing o dużej przepustowości. Oferują też bogaty zestaw usług - takich, jak optymalizacja pojemności przydzielanej poszczególnym aplikacjom (thin-provisioning) oraz deduplikacja. Udostępniają też najlepsze w branży funkcje analizy pamięci masowej, które zapewniają wgląd w poszczególne maszyny wirtualne i aplikacje.

Informacje dodatkowe

  • Oracle Sun ZFS Storage Appliance Series - broszura przeglądowa
  • Oracle Sun Unified Storage
  • Oracle Exadata Backup wykorzystuje ZFS Storage Appliance
  • Oracle Virtual Desktop Infrastructure (VDI) i Sun ZFS Storage Appliance
  • Oracle Storage w serwisie Twitter

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »