Dom » Budownictwo

Nowe okno na świat – poprawny montaż stolarki okiennej z produktami firmy Den Braven

Nowe okno na świat – poprawny montaż stolarki okiennej z produktami firmy Den Braven
Zobacz więcej zdjęć »
Okna to zarówno źródło światła dziennego, estetyczne uzupełnienie projektu naszego domu, jak i solidna bariera termiczna.

Dlatego wyjątkowo ważny jest dobór odpowiedniej piany montażowej, gwarantującej wykonanie trwałych oraz odpornych na czynniki atmosferyczne łączeń. O tym jak krok po kroku przeprowadzić montaż nowych okien oraz które spośród dostępnych na rynku produktów pomogą nam osiągnąć najlepsze efekty mówi Tomasz Mazurkiewicz,
ekspert firmy Den Braven.

Okno na poziomie

Zarówno przy wymianie dotychczasowych, jak i wstawianiu zupełnie nowych okien kluczowym czynnikiem jest stan ościeży. Zanim przystąpimy do pracy należy sprawdzić czy ich boki są równe, a dolna krawędź odpowiednio wypoziomowana. Przed zamówieniem materiałów warto pamiętać, że ościeżnice, które planujemy wstawić, muszą być o ok. 5 cm mniejsze od otworu okiennego. Rozpoczynając montaż okna w pierwszej kolejności demontujemy ruchome skrzydła z przeszkleniami, by nie uległy one uszkodzeniu. Ramę okienną umiejscawiamy natomiast w otworze, opierając ją na drewnianych klockach, które pomogą w poziomowaniu. Kolejnym krokiem jest unieruchomienie ościeżnic za pomocą drewnianych klinów, które wciskamy zarówno przy bocznych krawędziach, jak i w okolicy każdego narożnika. Gdy wszystkie prace przygotowawcze mamy za sobą przychodzi pora na kluczowy etap – uzupełnienie szczelin odpowiednią pianą montażową.

Samą aplikację poprzedzamy starannym wytarciem kurzu i zwilżeniem powierzchni, co zwiększy przyczepność. Ważne jest, by pianą wypełnić zaledwie 1/3 otworu, gdyż pozostała przestrzeń zostanie zajęta po jej rozprężeniu. O trwałe wypełnienie luk pomiędzy murem, a ramą okienną zadba jednoskładnikowa i półsztywna poliuretanowa Piana montażowa Purfoam Extra firmy Den Braven – mówi ekspert firmy Den Braven, Tomasz Mazurkiewicz. - Idealna do prac montażowych, izolacyjnych oraz uszczelniających jest zarazem odporna na wahania temperatury, rozwój grzybów i pleśni, a także bezpieczna dla środowiska. Zabezpieczy wnętrze domu przed chłodem i wilgocią, ograniczy przenoszenie dźwięków, jest także dobrze przyczepna do zróżnicowanych podłoży budowlanych, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Po utwardzeniu chemicznie neutralna, wolna od szkodliwych związków, takich jak (H)CFC, PCB oraz formaldehyd. Innym skutecznym preparatem jest PVC-Purfoam Piana niskoprężna firmy Den Braven, która  pomoże zamontować nie tylko same okna, ale także towarzyszące im parapety, rolety oraz inne elementy stolarki okiennej wykonane z PCW, tworzyw sztucznych, drewna i metalu. Skutecznie wypełni wszelkie bruzdy i pęknięcia, dbając o wysoki stopień izolacji oraz przyczepności do rozmaitych materiałów. Po utwardzeniu wystarczy ściąć nożykiem wystające fragmenty piany oraz estetycznie wykończyć ścianę przy oknie za pomocą płyty gipsowo-kartonowej i masy silikonowej bądź akrylowej.

Na straży ciepła

Właściwy montaż okiem wymaga nie tylko trwałych materiałów, ale powinien także wpływać na komfort termiczny i akustyczny wewnątrz domu. Do wykonania bardziej wymagających prac warto dobrać gamę montażowych pian pistoletowych firmy Den Braven, stworzonych na bazie poliuretanu. Ich sposób aplikacji zapewnia precyzyjne dozowanie, ekonomiczne zużycie oraz wysoce efektywne wypełnienie dowolnych szczelin. Piana pistoletowa Gunfoam-2002 firmy Den Braven jest doskonała do montażu i uszczelniania ościeżnic drzwiowych i okiennych. Zadba o elastyczność i optymalny stopień izolacji termicznej i akustycznej wykonanych łączeń – radzi Tomasz Mazurkiewicz, ekspert firmy Den Braven. Podobny rezultat uzyskamy decydując się na Pianę montażową Gunfoam-6006 MAXI firmy Den Braven, która ponadto odznacza się bardzo niskim stopniem chłonności wilgoci oraz zapewnia bardzo wysoką stabilność wymiarową. Jej zaawansowana technologicznie receptura sprawia, że jest ona o blisko 50% bardziej wydajna od innych dostępnych na rynku produktów. Jedna butla to aż 60 l trwałej, solidnej i nieszkodliwej dla środowiska piany montażowej.

Piany montażowe firmy Den Braven to gwarancja jakości i trwałości, która pozwoli nam cieszyć się estetycznym wykończeniem okiennych ościeżnic oraz ciepłem i przytulną atmosferą we wnętrzu naszego domu.

 

www.denbraven.pl

-----------------------------------------------------------------------------------

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »