Motoryzacja » Moto Serwis

Nowe rozmiary opon YOKOHAMA na WTCC 2014

Nowe rozmiary opon YOKOHAMA na WTCC 2014
Zobacz więcej zdjęć »
Wszystkie samochody, biorące udział w tegorocznej serii WTTC, wyposażone są opony wyścigowe japońskiej marki YOKOHAMA. W tym roku na WTCC debiutują 18-calowe rozmiary modeli wyścigowych ADVAN 005 i ADVAN 006, gwarantujących wysokie osiągi w każdych warunkach atmosferycznych.

Sezon 2014 to kolejny rok współpracy FIA z japońską marką YOKOHAMA, producentem wysokiej jakości opon premium, będącej od 2006 roku oficjalnym dostawcą opon dla WTCC (World Touring Car Championship). Tegoroczną nowością WTCC jest udział nowego rodzaju samochodów, określanych w specyfikacji jako TC1, posiadających większą moc silnika i zmodyfikowane elementy aerodynamiczne, zwiększające prędkość. Samochody TC1 wyposażone zostały w 18-calowe opony YOKOHAMA z szerszą zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną średnicą, które zastępują opony 17-calowe. Wyścigowe modele ADVAN 005 - przeznaczona do jazdy po suchej nawierzchni i ADVAN 006 - dedykowana do jazdy w warunkach deszczowych, opracowane zostały z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, tworzonych w oparciu o 30-letnie zaangażowanie marki YOKOHAMA w sporty motorowe i doświadczenia zdobywane na najlepszych torach wyścigowych świata.
WTCC jest największą imprezą samochodów turystycznych, składającą się z 24 wyścigów podzielonych na 12 weekendów. Sezon 2014 rozpoczął się w kwietniu 2014 r. w Afryce, corocznym wyścigiem ulicznym w marokańskim Marakeszu, by następnie przenieść się do Europy, obu Ameryk oraz Azji. W każdym z tych miejsc, gromadzących grono najlepszych kierowców samochodów turystycznych świata, obecne są opony flagowej serii YOKOHAMA ADVAN, przeznaczonej do samochodów wyścigowych i aut o dużej mocy. „Wsparcie sportów motorowych jest kluczowym elementem ulepszania i rozwoju technologii opon marki YOKOHAMA, przekładającym się na rozwój i modernizację całości przemysłu samochodowego" - mówi Artur Posłuszny z firmy ITR S.A., wyłącznego dystrybutora opon Yokohama w Polsce. „Sportowy charakter opon ADVAN, wysokie osiągi i najwyższą jakość docenili też producenci aut premium m.in. Audi, BMW, Honda, Mitsubishi, Mercedes-Benz, Nissan Porsche czy Subaru - wybierając opony z tej serii na pierwsze wyposażenie".
YOKOHAMA w największych wydarzeniach sportowych 2014
WTCC nie jest jedyną serią wyścigów, w której YOKOHAMA jest obecna w 2014 r. Japońska marka po raz kolejny wspiera dwa zespoły klasy GT500: KONDO RACING's NISSAN GT-R oraz LEXUS TEAM WedsSport BANDOH's LEXUS RC-F, w najbardziej popularnym japońskim wydarzeniu świata sportów motorowych SUPER GT. W klasie GT300, w której rywalizują ze sobą supersamochody z zagranicy i japońskie samochody GT, większość z nich jest wyposażona w opony ADVAN. Najlepsze opony YOKOHAMA wykorzystywane są także w rajdach. Po mistrzostwo w klasie JN6 może sięgnąć ADVAN PIAA Rally Team, którego liderem jest Fumio Nutahara. Podczas tegorocznego Macau Grand Prix opony YOKOHAMY po raz 32. z rzędu pojawią się na pierwszym planie jako opony kontrolne wyścigu Formuły 3. Opony japońskiej marki zostaną wykorzystane także wyścigach gokartów w kategorii F1 we wszystkich tego typu rozgrywkach w Japonii.
W 2014 r. YOKOHAMA wspiera zespoły wyścigowe, biorące udział w większości wydarzeń sportów motorowych na całym świecie. Uaktualnione informacje o sponsorowanych wyścigach i ich rezultaty będą publikowane są oficjalnej stronie yokohama-online.com, na Twitterze firmy (https://twitter.com/YRC_Global) oraz na jej kanale na YouTube (http://www.youtube.com/TheYokohamaRubber/).
Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »