Technologie » Komputery

Nowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp – stworzone z myślą o średnich i dużych grupach roboczych

Nowe urządzenia wielofunkcyjne Sharp – stworzone z myślą o średnich i  dużych grupach roboczych
Zobacz więcej zdjęć »
W czerwcu tego roku firma Sharp wprowadziła na rynek trzy nowe wysokowydajne czarno–białe urządzenia wielofunkcyjne, pracujące w formacie A3. Modele te wykorzystywane są w średnich i dużych grupach roboczych.

Obserwując potrzeby rynku, firma Sharp zdecydowała się na rozszerzenie swojej oferty o kolejne cztery modele urządzeń wielofunkcyjnych z tego segmentu.

Jednym z nich jest MX-M283N posiadający prędkości druku 28 str./min. Model ten jest wyposażony w szereg funkcji niedostępnych w sprzętach tej klasy, np. skanowanie sieciowe w kolorze, duży kolorowy 8,5 calowy ekran dotykowy z miniaturkami dokumentów, który można dostosowywać do potrzeb indywidualnych użytkowników i zdolność druku w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi w maksymalnej prędkości 28 stron na minutę.

Wprowadzone do oferty Sharp urządzenia MX-M503U, MX-M453U i MX-M363U, drukują z prędkością, odpowiednio: 50, 45 i 36 stron na minutę. Tak duża prędkość wydruku sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się w biurach, w których powstaje dużo dokumentów i liczy się czas wykonania zadania. Modele te posiadają możliwość dodania modułu faksu oraz funkcji druku i skanowania sieciowego, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność. Nowe urządzenia Sharp wyróżnia dodatkowo unikalna obudowa o ciekawej fakturze.

"Nowa oferta Sharp daje klientowi bardzo szeroki wybór urządzeń - twierdzi Jacek Dzierżanowski, Product Manager PPC w SHARP Polska - Można w niej znaleźć model o odpowiedniej prędkości i funkcjonalności, idealnie dopasowany do potrzeb, bez tracenia funduszy na opcje, które prawie nigdy nie będą używane. Wszystko opiera się na dostarczaniu maksymalnej jakości za minimalną cenę. To bardzo dobre rozwiązanie, biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną."

Rozwiązania z najwyższej półki

Każdy z nowych modeli wyposażony jest w potężny procesor i 1100 arkuszowe podajniki, których pojemność może być zwiększona do 5600 stron. Te elementy, oraz opcje obróbki końcowej, sprawiają że urządzenia sprawdzają się w dynamicznie pracujących biurach.

Opcje obróbki końcowej obejmują 4000 stronicowy finiszer dla dokumentów o dużej objętości, finiszer siodłowy, składający arkusze i finiszer wewnętrzny. Razem mogą one przeprowadzić podstawowe procesy sortowania, szycia i składania dokumentów.

Proste w obsłudze i zarządzaniu

Firma Sharp dużą wagę przywiązuje do ciągłego zwiększania efektywności pracy grup roboczych. Dlatego nowe modele są jeszcze łatwiejsze w zarządzaniu i obsłudze. Zdalny panel sterowania umożliwia administratorom dostęp do wszystkich funkcji urządzenia poprzez sieć, dzięki czemu mogą je obsługiwać znacznie zmniejszając swój nakład pracy. Nie potrzebna jest bowiem ich fizyczna obecność przy kopiarce, by skontrolować urządzenie, zmienić ustawienia, rozwiązać problemy, a nawet przeprowadzić ad-hoc szkolenie użytkownika.

Tak jak inne biurowe urządzenia wielofunkcyjne firmy Sharp, modele MX-M283N, MX-M363U, MX-M453U i MX-M503U są proste w konfiguracji, montażu i codziennej obsłudze.

Wiele funkcji jest sterowane zdalnie, ustawienia i konfiguracja mogą zostać skopiowane z jednej maszyny na drugą, można również zdalnie monitorować status pracy urządzenia. Ułatwieniem dla użytkowników jest również to, że urządzenia wielofunkcyjne Sharp generują automatyczne e-maile zawiadamiające o sytuacjach, w których niezbędne jest podjęcie działań naprawczych.

W nowych urządzeniach zastosowano również rozwiązania, które dotychczas wykorzystywano w sprzęcie biurowym firmy Sharp z najwyższej półki, jak np. platforma Sharp OSA® (Open Systems Architecture), która pozwala stosować oprogramowanie zewnętrzne, do stworzenia aplikacji automatyzujących codzienne zadanie biurowe, oraz zaawansowane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa danych.

Zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska

Oprócz ręcznego przycisku umożliwiającego oszczędność energii i zmniejszenie kosztów eksploatacji, w nowych urządzeniach wielofunkcyjnych zastosowano wiodące na rynku rozwiązania pozwalające na zmniejszenie nocnego poboru elektryczności do jednego wata - ilości wystarczającej do odbioru faksów. Zużycie energii podczas działania jest zredukowane o 48% w porównaniu z podobnymi modelami dostępnymi wcześniej. Wszystkie nowe modele posiadają certyfikat Energy Star i spełniają wymogi najnowszej, rygorystycznej specyfikacji Energy Star, która weszła w życie 1 lipca 2009 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »