Dom » Architektura

Nowoczesna, minimalistyczna i funkcjonalna łazienka

Nowoczesna, minimalistyczna i funkcjonalna łazienka
Zobacz więcej zdjęć »
Popularny ostatnio w wystroju wnętrz styl nowoczesny cechuje minimalizm, zarówno w kolorze jak i fakturze poszczególnych elementów oraz nacisk na walory użytkowe wszystkich sprzętów. Nowoczesną łazienkę charakteryzuje biel lub jasne, surowe kolory, gładkie powierzchnie i proste kształty.

Jednym z silniejszych trendów ostatnich lat dotyczących wystroju wnętrz jest styl nowoczesny, sięgający do klimatów skandynawskich, którego podstawą jest prostota i funkcjonalność użytkowa przedmiotów. W nowoczesnym stylu „forma ma podążać za funkcją”, jak powiedział słynny architekt Louis Sullivan. Stawiamy zatem na prostotę we wzornictwie, a także optymalne wykorzystanie przestrzeni oraz funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia. Rezygnujemy ze zbędnych ozdób, dodatków i bibelotów.
Zgodnie z aktualnymi trendami i oczekiwaniami naszych klientów, już od kilku sezonów w naszych najnowszych kolekcjach mebli i kabin prysznicowych dominuje styl nowoczesny – mówi Anna Kaczmarek, brand manager z Aquaform. Nasze kolekcje mebli, których podstawą jest biel i naturalne odcienie drewna będą idealne właśnie dla łazienek w stylu nowoczesnym. Gładkie, błyszczące fronty, delikatne uchwyty i proste linie mebli, a także ich maksymalna funkcjonalność użytkowa sprawiają, że są one ponadczasowe – dodaje Anna Kaczmarek. Dodatkowo wysoka jakość wykonania mebli Aquaform i dbałość producenta o detale gwarantują, że będą one mogły być użytkowane przez długie lata. Projektanci zadbali również o maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania oraz jak najwygodniejsze dla użytkownika umieszczenie uchwytów i sposób otwierania mebli.
Jeśli chodzi o przestrzeń kąpielową, kwintesencją nowoczesnej, maksymalnie funkcjonalnej dla użytkowników łazienki jest kabina prysznicowa lub szklana ścianka oddzielająca miejsce z natryskiem. Dodatkowym, bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie bardzo płytkiego brodzika lub zamontowanie kabiny bezpośrednio na posadzce. W nowoczesnej łazience warto postawić na kabinę z delikatnymi profilami lub bezprofilową, a także z minimalnymi uchwytami. Szkło powinno być przejrzyste, aby optycznie powiększyć przestrzeń – mówi Anna Kaczmarek. Przestronna kabina szkła przejrzystego pozwoli wyeksponować proste, ascetyczne płytki lub inne, odpowiednie dla pomieszczenia o podwyższonej wilgotności materiały.
Wszystkie produkty Aquaform są do nabycia w sklepach specjalistycznych na terenie całej Polski. Pełna lista punktów dystrybucyjnych dostępna jest na stornie internetowej Aquaform.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.prochniak@globalbrand.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »