Firma » Biznes

Nowoczesna przestrzeń natryskowa – drzwi do montowania ze ścianką lub we wnęce

Nowoczesna przestrzeń natryskowa – drzwi do montowania ze ścianką lub we wnęce
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwszy ważny dylemat, przed którym stajemy w obliczu planowania łazienki, to wybór pomiędzy prysznicem a wanną. Jeśli zdecydujemy się na prysznic, stajemy przed kolejnym pytaniem: jaką kabinę wybrać?

Aquaform, wiodący producent wyposażenia łazienki, obok klasycznych kabin prysznicowych proponuje możliwe do wykorzystania w różnych aranżacjach drzwi do montowania ze ścianką lub we wnęce.

Drzwi wnękowe lub drzwi do zamontowania ze ścianką są nowatorską alternatywą dla klasycznych kabin prysznicowych i doskonale wpisują się w obecne trendy minimalizmu oraz maksymalnej ekspozycji przestrzeni. Dodatkowo są świetnym rozwiązaniem dla małych łazienek, jakie najczęściej spotykamy we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Wnęki natryskowe pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza w niewielkich i nietypowych łazienkach. Dodatkowo zastosowanie kilku trików może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.
W przypadku wnęki, powierzchnia natryskowa może być tak duża, na ile pozwalają wymiary łazienki. Jeśli w łazience nie ma wnęki, możemy ją stworzyć sami, stawiając ściankę lub wykorzystując do podziału szklaną ściankę do montażu z drzwiami. Możemy ją zamontować w dowolnym miejscu łazienki, wszystko zależy od powierzchni jaką dysponujemy oraz naszej fantazji.
Drzwi do montażu ze ścianką
Jeśli miejsce przeznaczone na natrysk znajduje się w narożniku, możemy zastosować drzwi ze ścianką. Przestrzeń oddzielona dużymi taflami szkła, zwłaszcza jeśli profile są minimalne lub wręcz ich nie ma, daje wrażenie otwartości i głębi. Brak klasycznej kabiny umożliwia dodatkowo nowatorskie wykorzystanie ścian, na których możemy zorganizować półki obudowane płytkami, a nawet miejsce do siedzenia. Jeśli w przestrzeni natryskowej zastosujemy takie same płytki jak w pozostałej części łazienki, uzyskamy spójne, przestronne wnętrze.
„W ofercie Aquaform mamy szereg modeli drzwi prysznicowych do montażu ze ścianką. Polecamy je szczególnie do wnętrz nowoczesnych, eleganckich oraz urządzanych w stylu loftowym” – mówi Anna Kaczmarek, specjalista ds. marketingu w Aquaform. Producent proponuje drzwi do montażu ze ścianką otwierane w sposób uchylny w kolekcjach kabin HD Collection, Verra Line, Supra Pro, Sol de Luxe, Glass 5, Nigra oraz drzwi przesuwne Moderno. Klienci mogą wybierać drzwi w szerokości od 80 do 120 cm oraz ścianki o szerokości od 80 do 100 cm

Drzwi do montażu we wnęce
Drzwi do montażu we wnęce oferowane przez Aquaform mają szerokość od 80 do 120 cm. Można je zamontować na brodziku lub – jeśli chcemy z niego zrezygnować – bezpośrednio na posadzce. „Nasi klienci poszukujący drzwi do montażu we wnęce mogą wybierać wśród modeli drzwi otwieranych w sposób uchylny, gdzie drzwi otwierają się na zewnątrz oraz wśród modeli drzwi przesuwnych, które są dobrym rozwiązaniem, jeśli łazienka jest wyjątkowo mała i drzwi nie mogą się otwierać na zewnątrz” – wyjaśnia Anna Kaczmarek. Sposób otwierania drzwi determinują wymiary łazienki i nie zawsze możliwe jest zastosowanie drzwi uchylnych. Od wymiarów pomieszczenia zależy także rozmiar wnęki, ale jeśli jest taka możliwość, dla komfortu warto przeznaczyć na nią minimum 90 cm.

W celu optycznego powiększenia przestrzeni, warto dobrze zaplanować oświetlenie, zwłaszcza w przypadku wnęk zabudowanych ścianką. Istotną rolę pełni tutaj także wykończenie powierzchni podłogi i ścian – jasne, duże, odbijające światło płyty rozświetlą i powiększą nawet niewielkie pomieszczenie. Dobry efekt otrzymamy również wykorzystując taką samą lub podobną kolorystykę na ścianach i podłodze.
Aquaform proponuje drzwi do montażu we wnęce uchylne w ramach linii HD Collection, Verra Line, Supra Pro, Salgado, Sol de Luxe, Glass 5, Silva i Nigra, drzwi przesuwne Supra Pro i Moderno oraz drzwi wahadłowe Glass 5 i Silva.

Aquaform S.A. jest producentem kabin prysznicowych, mebli łazienkowych, wanien, brodzików i parawanów nawannowych. Firma została założona w 1994 r., jako spółka należąca do niemieckiego koncernu Dusar, jednego z europejskich liderów w branży wyposażenia łazienek. W 2009 r. udziałowcy Aquaform zdecydowali o przekształceniu firmy w spółkę akcyjną. Produkcja firmy odbywa się w fabryce w Środzie Wielkopolskiej (pow. 20 000 mkw.). Firma prowadzi sprzedaż w ponad 1.000 punktów na terenie całej Polski. Część produkcji trafia na inne rynki europejskie, w tym w dużej mierze do Niemiec.
Wysoka jakość materiałów oraz niezawodne rozwiązania techniczne stosowane przez firmę Aquaform zostały potwierdzone przez liczne badania kontrolne prowadzone w laboratorium spółki, a także przyznane firmie certyfikaty jakości i atesty bezpieczeństwa wydane przez niezależne instytuty badań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.prochniak@globalbrand.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »