Dom » Wnętrza

Nowość: CristalGuard i DiamondGuard – trwałe i wytrzymałe szkła powlekane do wnętrz

Nowość: CristalGuard i DiamondGuard – trwałe i wytrzymałe szkła powlekane do wnętrz
Zobacz więcej zdjęć »
Szkło stosowane we wnętrzach w wielu przypadkach jest narażone na niesprzyjające czynniki chemiczne i mechaniczne. Odpowiedzią na te zagrożenia są szkła CristalGuard i DiamondGuard – nowe produkty w ofercie Guardian Częstochowa.

Czynniki, które najbardziej zagrażają szklanym płaszczyznom, to zabrudzenia i zarysowania. W pierwszym przypadku problem ten dotyczy przede wszystkim kabin prysznicowych, osłon wanien, ale także balustrad i elementów dekoracyjnych wystawionych na działanie wilgoci. Obecne w wodzie krzemiany wapnia czy magnezu, mają niszczący wpływ na szkło i tworzą trudne do usunięcia plamy. Również stosowane codziennie środki czyszczące, a nawet zwykły szampon czy mydło, niekorzystnie oddziałują na szkło.

W wyniku analizy tych zjawisk w laboratoriach firmy Guardian powstało szkło CristalGuard.  Dzięki opatentowanej technologii napylania szkło zabezpieczono specjalną, trwałą powłoką przed chropowaceniem, zanieczyszczeniami i korozją. Idealnie gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie i zapewnia krystaliczną przejrzystość przez długi czas. Guardian udziela 10-letniej gwarancji na szkła Cristal Guard.

Diamentowa wytrzymałość

Zarysowania to kolejna zmora właścicieli i zarządców obiektów o dużych przeszklonych powierzchniach. Niezależnie od tego, czy są to panele ścienne, drzwi przesuwne, ścianki działowe, witryny czy meble, mechaniczne uszkodzenia szkła zdarzają się często i pozbawiają go oryginalnego wyglądu. 

Powłoka stosowana w szkłach DiamondGuard jest unikalnym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Jej współczynnik tarcia jest o połowę mniejszy niż w przypadku szkła float, dzięki czemu wiele przedmiotów ślizga się po niej, nie pozostawiając śladu. Co istotne, powłoka ochronna jest nieusuwalna, ponieważ wiązana jest ze szkłem na stałe już podczas procesu produkcji. 
Szkła CristalGuard i DiamondGuard mogą być poddawane dalszej obróbce, np. wierceniu, szlifowaniu czy laminowaniu. 

Guardian Częstochowa oferuje szkło CristalGuard w rozmiarze standardowym 3210 x 6000 mm i grubości 8mm (oraz 6 i 10mm na życzenie). DiamondGuard dostępny jest w standardowych rozmiarach 2250 x 3210, 2550 x 3210 i 3210 x 6000 oraz grubościach 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 mm. CristalGuard dostępny jest w połączeniu z produktami ExtraClear (float), UltraClear (low iron) oraz dekoracyjnymi DecoCristal i SatinDeco. DiamondGuard jest zgodny z produktem laminowanym LamiGlass, a także DecoCristal, UltraClear i UltraMirror.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »