Dom » Budownictwo

NOWOŚĆ! Inspirowane włoskimi marmurami – powierzchnie Noble Carrara firmy TECHNISTONE

NOWOŚĆ! Inspirowane włoskimi marmurami – powierzchnie Noble Carrara firmy TECHNISTONE
Zobacz więcej zdjęć »
Marmur karraryjski to jeden z najszlachetniejszych gatunków tego pięknego, lecz również kosztownego surowca. Aby móc cieszyć się autentycznym pięknem marmuru we własnym mieszkaniu, nie trzeba decydować się na zakup materiału prosto z Włoch.

 Miasto Carrara, znajdujące się w północno-zachodniej części Włoch, znane jest z bogatych pokładów najwyższej jakości marmuru, wydobywanego od ponad dwóch tysiącleci. Marmur karraryjski od lat stosowany był jako budulec wystawnych willi rzymskich patrycjuszy, surowiec do wznoszenia kościołów i katedr oraz materiał, z którego swoje rzeźby tworzyli Michał Anioł czy Giovanni Bernini. Dziś marmurowe i inspirowane marmurem elementy wykończeniowe, takie jak blaty, parapety czy posadzki, podnoszą prestiż współczesnych wnętrz, stanowiąc ich niebanalną dekorację.

Dzieło sztuki w twojej kuchni

Marmur karraryjski ceniony jest przede wszystkim za swoje walory dekoracyjne. Wielu zniechęca jednak jego wysoka cena oraz kłopotliwa pielęgnacja. Interesującą alternatywą dla tego surowca mogą być inspirowane włoskimi marmurami płyty konglomeratowe Noble Carrara firmy TECHNISTONE. Podobnie jak ich pierwowzór, posiadają one łagodne odcienie od bieli do jasnego popielu oraz charakterystyczne szare pierzaste użylenia. Ich szlachetny wygląd przywodzi na myśl najbardziej ekskluzywną odmianę włoskiego surowca – Carrara Bianco. Co istotne, wzór żył, w odróżnieniu od produktów z ceramiki, nie jest nadrukowywany, ale występuje na całej grubości blatu, także w jego przekroju. Noble Carrara zapewnia więc porównywalny do naturalnego marmuru efekt estetyczny przy zaawansowanych parametrach technicznych i walorach użytkowych. Konglomeraty kwarcowe są bowiem o wiele lżejsze niż tradycyjny kamień, odznaczają się też większą wytrzymałością, dlatego można stosować je także do wykonania blatów kuchennych o niewielkiej grubości. Konglomeraty kwarcowe charakteryzują się wodo- i plamoodpornością, nie wchłaniają zapachów oraz są łatwe w konserwacji. Dodatkowo powtarzalność wzoru gwarantowana przez TECHNISTONE zapewnia harmonijne i równomierne pokrycie całej powierzchni dekoracyjnym motywem.

Ponadczasowa elegancja

Marmur jako element aranżacji do niedawna kojarzony był jedynie z pałacowymi wnętrzami lub rezydencjami. Coraz częściej jednak architekci wpisują go w nowoczesne przestrzenie mieszkalne i stosują we wnętrzach loftowych, industrialnych lub aranżowanych w stylu skandynawskim. Decydując się na motyw marmurowych powierzchni należy pamiętać, by nie stanowił on elementu dominującego, a był jedynie szykownym akcentem, wprowadzającym nutkę gustownej elegancji, np. w formie kuchennego blatu roboczego. Motyw szlachetnego marmuru można powtórzyć, stosując produkt także jako wykończenie parapetów, dzięki czemu wnętrze będzie bardziej konsekwentne oraz nabierze stylistycznej spójności. Łącząc powierzchnie Noble Carrara z elementami takimi jak metal czy szkło, będącymi atrybutami aranżacji minimalistycznych i industrialnych, otrzymać można zaskakujący, synkretyczny efekt dekoracyjny, bazujący na kontrastach, paradoksalnie tworzących wyjątkowo harmonijną kompozycję. Złamana biel gładkiej, lekko matowej powierzchni stanowi idealne tło dla misternej sieci eterycznych ornamentów i idealnie komponuje się także z ciemnymi elementami zabudowy. Coraz częściej motyw marmuru wykorzystywany jest także we wnętrzach skandynawskich. Pozorny chłód kamienia przełamywany jest wtedy poprzez wprowadzenie elementów drewnianych, a także dekoracji z naturalnych materiałów: wełny, filcu czy wikliny. Zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych powierzchnie Noble Carrara TECHNISTONE prezentują się wyjątkowo efektownie, nadając aranżacji eleganckiego, ponadczasowego charakteru. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »