Dom » Wnętrza

Nowość! Skomponuj harmonijne wnętrze – system przesuwny Szafir w graficie

Nowość! Skomponuj harmonijne wnętrze – system przesuwny Szafir w graficie
Zobacz więcej zdjęć »
W aranżacjach wnętrz będą dominować nasycone akcenty kolorystyczne, które potrzebują neutralnego tła. Odcienie szarości pozwalają na wyciszenie lub podkreślenie charakteru stylizacji. W te trendy doskonale wpisuje się system przesuwny Szafir, teraz dostępny także w odcieniu anody grafitowej.

Modne w tym sezonie wnętrza są komponowane w oparciu o mocne kontrasty, które powstają przy zestawieniu nasyconych odcieni jak ciemny granat, butelkowa zieleń lub pomarańcz z bielą, ale nie tylko. Ciekawą alternatywą dla barwy białej może być jasny szary, który stanowi doskonałą przeciwwagę dla żywych kolorów. Szarości są bardzo chętnie stosowane zwłaszcza wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wyciszenia i równowagi, a więc w miejscach służących relaksowi czy skupieniu. Równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach w stylu fińskim, szwedzkim, minimalistycznym czy tech-free, wprowadzając harmonię i przestrzenny ład. Natomiast w ciemniejszych, grafitowych tonacjach szary może zastąpić granat jako pierwszoplanowy kolor lub współistnieć na równych zasadach z bielą i np. żółcią. System przesuwny Szafir otwiera nowe, kreatywne możliwości aranżowania harmonijnych przestrzeni komponowanych na bazie szarych i grafitowych akcentów.

Nowa odsłona Szafiru
System Szafir, w którym wykonywane są szafy przesuwne marki Komandor, wziął swoją nazwę od charakterystycznego kształtu aluminiowych profili, który przywodzi na myśl szlif jubilerski. Charakterystyczne wygięcie profilu, oprócz funkcji estetycznej, ma również zastosowanie praktyczne, gdyż tworzy funkcjonalny uchwyt. Lekkość wizualna szaf produkowanych w tym systemie wynika głównie z zastosowania wąskich i strzelistych ramek, które stanowią subtelny akcent uwypuklający kolor i charakter wypełnienia drzwi. Proste skrzydła mogą przy tym osiągać spektakularną szerokość aż do 1,5 m, co pozwala tworzyć ciekawe i designerskie zabudowy. Komfort codziennego użytkowania szafy zapewnia domykacz, który spowalnia zamykanie drzwi i zapewnia ich cichą pracę. Do tej pory system Szafir był dostępny w kolorach anody naturalnej, anody szampańskiej, złotej i bieli. Teraz do bogatej gamy kolorystycznej dołączyła pełna charakteru ciemnoszara anoda grafitowa, która umożliwia projektowanie szaf przesuwnych o mocnej, wyrafinowanej estetyce. Profile w ciemnoszarym odcieniu podkreślą prostą bryłę mebla i stworzą klarowne linie jego podziału. Wejdą w efektowny kontrast z lśniącymi frontami w odcieniach bieli, beżu czy błękitu, natomiast stworzą harmonijną kompozycję z szarymi i czarnymi wypełnieniami. Kolejną nowością jest możliwość zabudowy w systemie Szafir przestrzeni poddasza, dzięki dedykowanym elementom pozwalającym na montaż skośnych skrzydeł.

Harmonijna aranżacja poddasza
Profile Szafir pozwalają na stworzenie designerskiej zabudowy również w niewielkich i trudnych do umeblowania pomieszczeniach na poddaszu użytkowym, które często pełnią funkcję pracowni lub przestrzeni do wypoczynku. Skrzydła skośne wykonywane w tym systemie mogą osiągać szerokość do 1 m i są indywidualnie dopasowywane do kształtu pomieszczenia. Oprócz funkcji praktycznej, jaką jest przechowywanie ubrań i rzeczy potrzebnych na co dzień, zabudowy Szafir mogą pomóc w kreowaniu ciekawych efektów optycznych, jak np. wizualne powiększenie pomieszczeń. Wystarczy pomalować ściany na biało, a pod krótszą z nich ustawić szafę przesuwną w kolorystyce grafit z ciemnoszarym skrzydłem, dzięki czemu uzyskamy wrażenie wydłużenia perspektywy. Natomiast zabudowa z białych profili i z białymi wypełnieniami ze szkła lakierowanego sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawać wyższe. Wąskie profile nadają szafie lekki i strzelisty design, który nie przytłacza wnętrza.

Producent: Komandor SA
www.komandor.pl

***
O firmie Komandor:
Od ponad 25 lat firma Komandor dostarcza meble najwyższej jakości, które ze względu na swoją funkcjonalność, trwałość i stylowe wzornictwo zdobywają coraz szersze grono odbiorców. Firma Komandor rozpropagowała w Polsce systemy drzwi przesuwnych i jako pierwsza zbudowała dedykowaną sieć ich sprzedaży, dlatego nazwa Komandor stała się dla wielu synonimem szafy z drzwiami przesuwnymi.
Dziś w bogatej ofercie firmy znajdują się: systemy do zabudowy, szafy, szafy przesuwne, szafy narożne, garderoby, meble na wymiar, kuchnie na wymiar, drzwi przesuwne, drzwi, składano-przesuwne, drzwi uchylne, drzwi pod skosem, drzwi podwieszane, łóżka, komody, biurka, biblioteczki, stoliki nocne, akcesoria do szaf, szafki rtv, stoliki kawowe. Komandor jest obecny w ponad 42 krajach na świecie.

Nagrody i wyróżnienia:
- Diament Meblarstwa 2018 dla systemu ORTO
- Konsumencki Lider Jakości 2017, 2016, 2015,2013
- Laur Klienta 2017
- Dobry Wzór 2016 dla systemu drzwi Helidor
- Superbrands - Created in Poland 2015/2016 I 2014/2015Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »