Dom » Budownictwo

Nowość! Szkło przeciwsłoneczne SunGuard HD Diamond 66 – diamentowa trwałość i blask

Nowość! Szkło przeciwsłoneczne SunGuard HD Diamond 66  – diamentowa trwałość i blask
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas październikowych targów Glasstec w Dusseldorfie firma Guardian zaprezentowała kolejny, siódmy już, produkt z serii SunGuard HD - Diamond 66 - szkło przeciwsłoneczne, które wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością, diamentowym blaskiem i niewielką absorpcją.

Szkło wytrzymałe jak diament

SunGuard HD Diamond 66 reprezentuje nowy standard wśród powlekanych szkieł przeciwsłonecznych produkowanych przez firmę Guardian. Pod oznaczeniem HD kryje się określenie „High Durable”, które determinuje najbardziej charakterystyczną cechę szkieł z tej grupy produktowej – doskonałą trwałość i wytrzymałość zarówno mechaniczną, jak i  chemiczną.

Seria szkieł grupy HD charakteryzuje się powłoką funkcyjną o odporności pozwalającej na monolityczne stosowanie szkła, bez konieczności łączenia w szyby zespolone. Dzięki temu szkło SunGuard HD Diamond 66 sprawdzi się na dużych powierzchniach, takich jak fasady typu „podwójna skóra”, a także w przypadku przeszkleń mniejszych rozmiarów, takich jak: balustrady, balkony, drzwi, ścianki działowe czy różnego rodzaju zadaszenia. Warto podkreślić, że SunGuard HD Diamond 66 może być hartowany, gięty oraz pokryty emalią ceramiczną, może być produkowany zarówno w wersji odprężonej, jak przeznaczonej  do obróbki cieplnej.

SunGuard HD Diamond 66 - krystalicznie jasne szkło

Wszystkie produkty serii SunGuard HD cechują się wysokim poziomem przejrzystości i termoizolacji, jednak nowe szkło Diamond 66 wyróżnia się krystaliczną jasnością. Tym samym doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne, dążące do zapewnienia budynkom dobrego dostępu do światła dziennego, przy jednoczesnym ograniczeniu transmisji promieniowania i energii słonecznej. W przypadku SunGuard HD Diamond 66 przepuszczalność światła wynosi aż 66%, natomiast współczynnik odbicia na zewnątrz to 32%. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zastosowanie nowego szkła przeciwsłonecznego firmy Guardian mogą mieć zatem pewność, że osoby przebywające w budynku będą miały zapewniony maksymalny komfort, a sam dom lub biurowiec prezentować się będzie niezwykle elegancko i stylowo. Mówiąc krótko: jego fasada będzie lśniła niczym diament.

Ochrona nie tylko przed słońcem

W przypadku produktów z przeciwsłonecznej serii SunGuard HD standardowym szkłem bazowym jest Float ExtraClear, jednak istnieje również możliwość nałożenia na zamówienie powłoki na szkło Float UltraClear. Pozwoli to uzyskać jeszcze bardziej neutralny kolor, co przełoży się automatycznie na wyższą przepuszczalność naturalnego światła i wierniejsze oddawanie barw. Kolejnym unikalnym rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie komfortu użytkowników nowego szkła firmy Guardian jest możliwość połączenia ochrony przeciwsłonecznej powłoki SunGuard HD Diamond 66 (na pozycji 2) z innowacyjną powłoką LM Dry (na pozycji 1). Ta nowatorska warstwa pozwala skuteczne zredukować  zjawisko kondensacji pary wodnej po zewnętrznej stronie przeszklenia, a przy tym zapewnia nieskazitelną przejrzystość i gwarantuje niezwykłą łatwość utrzymania w czystości. LM Dry to rozwiązanie polecane szczególnie w przypadku trudnodostępnych miejsc, np. świetlików i okien dachowych.

Szczegółowe dane techniczne całej serii szkieł SunGuard HD można znależć w bezpłatnym  programie kalkulacyjnym firmy Guardian o nazwie  Guardian Konfigurator, który można pobrać pod adresem:

http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.sunguardglass.pl oraz www.guardian-czestochowa.com

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »