Motoryzacja » Samochody

NOWY LEXUS RX Z OSOBISTĄ OCHRONĄ W PODRÓŻY

NOWY LEXUS RX Z OSOBISTĄ OCHRONĄ W PODRÓŻY
Zobacz więcej zdjęć »
Bogaci, sławni i wpływowi tego świata rzadko poruszają się bez ochrony. W dzisiejszym świecie zaawansowanej technologii również właściciele nowego Lexusa RX będą mogli doświadczyć korzyści z posiadania osobistej ochrony.

Lexus opracował układy monitorujące zarówno pojazd jak i jego otoczenie, które są gotowe ostrzec kierowcę o zagrożeniu i pomagają uniknąć wypadku. Nowy RX potrafi nawet rozpoznać objawy świadczące o braku koncentracji czy senności kierowcy i wysyła sygnały ostrzegawcze.

Manewrowanie w ciasnych miejscach, parkowanie i cofanie potrafi sprawiać problemy kierowcom, ale nie w Lexusie. RX dzięki panoramicznemu systemowi kamer pozwala w pełni kontrolować sytuację nie tylko wokół pojazdu. Kamery pozwalają obserwować otoczenie z góry, aby dawać jeszcze lepsze poczucie przestrzeni wokół auta.

Panoramiczny system wizyjny współpracuje z czujnikami i wyświetlaczem układu ułatwiającego parkowanie (Lexus Park Assist), układem monitorowania martwego pola widoczności (Blind Spot Monitor) i układem ostrzegającym o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA), eliminując w ten sposób wszystkie martwe pola widoczności. Podczas parkowania równoległego lub prostopadłego układ wspomagający parkowanie może w czasie rzeczywistym nałożyć na obraz z kamery linie prowadzące, co pozwala na precyzyjne kierowanie.

Nowy RX jest wyposażony w Lexus Safety System + czyli wielofunkcyjny, zintegrowany pakiet bezpieczeństwa. Sercem pakietu jest system ochrony przedzderzeniowej Pre-Crash Safety z funkcją wspomagania hamulców (Pre-Crash Brake Assist). Wykorzystuje on zamontowaną z przodu kamerę i radar pracujący w zakresie fal milimetrowych do wykrywania pojazdów i pieszych znajdujących się przed pojazdem. Jeżeli układ zauważy ryzyko zderzenia, ostrzeże kierowcę i włączy funkcję wspomagającą hamulce, aby zapewnić większą siłę hamowania. Jeśli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie, a układ stwierdzi, że kolizja jest nieunikniona, nastąpi automatyczne hamowanie w celu zmniejszenia siły uderzenia.

Ten sam radar jest wykorzystywany do działania układu adaptacyjnej kontroli prędkości jazdy, który pomaga kierowcy zachować bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, nawet przy bardzo małych prędkościach. Kiedy przed samochodem zrobi się pusto, RX przyspieszy do właściwej prędkości jazdy.

W pakiecie znajdują się również układy ostrzegające o zjechaniu z pasa jezdni (LDA) i wspomagania utrzymania pasa ruchu (LKA), które wykrywają kiedy nowy RX zjeżdża z pasa jezdni i pomagają bezpiecznie skorygować jazdę. Jeśli układ oceni, że auto zbliża się do pasa ruchu bez włączonego kierunkowskazu, to ostrzeże kierowcę wibracjami kierownicy.

Pakiet zawiera też funkcję automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych (AHB), która włącza światła mijania, kiedy wykryte zostaną światła pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka. Funkcja może również zamiast włączać światła mijania, zapewnić lepsze oświetlenie sterując wiązką światła tak, aby uniknąć oślepiania innych kierowców.

Kierowcy Lexusa RX dostają również dodatkową parę oczu rozpoznających znaki drogowe. Układ RSA wykorzystuje kamerę do rozpoznawania podstawowych znaków ostrzegawczych i nakazu, przekazując informacje kierowcy dzięki czemu ma większą świadomość obowiązujących ograniczeń prędkości, zamkniętych pasów ruchu i innych kluczowych dla podróży informacji. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »