Technologie » Komputery

Nowy monochromatyczny system druku produkcyjnego Konica Minolta bizhub PRO 1200

Nowy monochromatyczny system druku produkcyjnego Konica Minolta bizhub PRO 1200
Zobacz więcej zdjęć »
Najnowsze systemy Konica Minolta z serii bizhub PRO 1200 oferują wyjątkową prędkość, znakomitą wydajność oraz ogromne możliwości w zakresie wykańczania prac.

W grudniu  2009 r. firma Konica Minolta Business Solutions Polska wprowadziła na rynek kolejne zaawansowane systemy monochromatycznego druku produkcyjnego. Urządzenia z serii bizhub PRO 1200 wyróżnia niespotykana dotychczas jakość i modularność. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technicznych, bizhub PRO 1200 oferuje najwyższą wydajność i duże zróżnicowanie opcji wykańczania, np. wielopunktowe dziurkowanie GBC oraz wyjątkowe połączenie zszywania i klejenia. Nową serię, składającą się z urządzeń: bizhub PRO 1200, bizhub PRO 1200P oraz bizhub PRO 1051, cechuje także wyjątkowa elastyczność w wyborze nośników. Wykorzystując nowy system druku produkcyjnego firmy Konica Minolta, drukarnie, zakłady poligraficzne i duże firmowe wewnętrzne działy druku  mogą korzystać również z nowych metod rastrowania oraz pracy w miesięcznym cyklu eksploatacyjnym liczącym do 3 milionów stron. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„W każdym aspekcie seria bizhub PRO 1200 stanowi nową wartość w świecie druku produkcyjnego” – mówi Mateusz Woźniak, Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o. o. – „Ten system łączy wszystkie, kluczowe dla sukcesu w biznesie drukarskim, czynniki, takie jak niezawodność, prędkość, sprawność, elastyczność i wydajność. Na tle konkurencji seria bizhub PRO 1200 wyróżnia się przede wszystkim jakością i wyjątkowo rozbudowanym zestawem opcji wykańczania, pozwalającym na stworzenie ponad 40 konfiguracji tego systemu.” 

Jedną z najważniejszych cech nowego systemu Konica Minolta jest drukowanie z imponującą prędkością. W przypadku modeli bizhub PRO 1200 oraz PRO 1200P wynosi ona 120 str./min. Natomiast bizhub PRO 1051 drukuje z prędkością 105 str./min. Nowe systemy łączą wysoką prędkość druku z wyjątkową jakością. Połączenie to uzyskano dzięki zastosowaniu kilku pionierskich rozwiązań technicznych, takich jak naświetlanie diodami LED, które zapewnia rozdzielczość drukowania sięgającą 1200 dpi. Innowacyjna budowa pasa transferowego umożliwia nakładanie obrazu uzyskanego za pomocą tonera z minimalnym rozproszeniem i - dotychczas niemożliwą do uzyskania - precyzją. W celu podwyższenia jakości tekstu, fotografii, obrazów oraz wszystkich innych graficznych elementów wydruków, zastosowane w urządzeniach z serii bizhub PRO 1200 zaawansowane technologie rastrowania reprodukują pełną skalę 256 odcieni szarości. Listę zalet uzupełnia opracowany przez firmę Konica Minolta toner Simitri, który zapewnia niezrównaną jakość, ostrość i szczegółowość obrazu. 

Nowy system druku produkcyjnego firmy Konica Minolta wyznacza standardy jakości, a przy tym charakteryzuje się wyjątkową modularnością, umożliwiającą stworzenie ponad 40 konfiguracji, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki tak wielu możliwościom konfiguracji, systemy drukujące z serii bizhub PRO 1200 można wykorzystać do wszelkiego rodzaju zastosowań. Niezależnie od tego jaka praca jest do wykonania – drukowanie książek, ulotek, listów, broszur i dowolnych innych materiałów – każdy duży dział reprodukcji i zakład poligraficzny może wybrać optymalną konfigurację, idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Dotyczy to również drukarni komercyjnych, które chcą rozszerzyć swoje spektrum działalności i są zainteresowane efektywnym drukiem cyfrowym zleceń o niskich nakładach. 

Innowacyjne urządzenia z serii bizhub PRO 1200 cechuje również najwyższa elastyczność wyboru nośników, zwiększająca zakres zastosowań. Znakomity system drukowania radzi sobie ze wszystkimi nośnikami o gramaturze od 40 do nawet 350 g/m2. W połączeniu z możliwością wykorzystania nawet 8 podajników papieru o łącznej pojemności 14 000 arkuszy, użytkownicy znacznie rozszerzą gamę zaawansowanych produktów drukarskich, które mogą oferować swoim klientom. Wejściową kasetę dużej pojemności wyposażono w podciśnieniową technologię podawania, zapewniającą niezawodną obsługę różnych rodzajów papieru. Może również służyć jako moduł insertujący, wykorzystując różne uprzednio zadrukowane np. za pomocą technologii offsetowej materiały i wstawiając zarówno kolorowe okładki, jak i arkusze wewnętrzne. 

Nowy okręt flagowy firmy Konica Minolta w sektorze druku czarno-białego stanowi wyjątkowe połączenie urządzenia do produkcji ulotek, broszur, mailingów, a także wykonywania opraw klejonych i zszywania. Wśród elementów poszerzających możliwości pracy jest specjalny moduł dziurkowania GBC. Moduł pozwala na stosowanie wszystkich powszechnych metod dziurkowania, w celu łączenia arkuszy w trybie offline za pomocą spiral. Dzięki wysokiej wydajności, wykonywanie wielu otworów w zadrukowywanych arkuszach nie ogranicza szybkości działania całego systemu. Użytkownicy mogą łatwo wymieniać zestawy noży używanych do różnych schematów dziurkowania. Wykańczanie ulotek, broszur, mailingów oraz innych materiałów marketingowych jest możliwe dzięki modułowi do produkcji broszur, który zszywa i docina czoło publikacji liczącej do 200 stron. Moduł ten umożliwia również różne rodzaje składania, a jego duża pojemność odbiorcza gwarantuje ciągłość pracy. Moduły do wykonywania opraw klejonych umożliwiają przycinanie okładek w trybie online, a także wykonywanie za pomocą kleju opraw książek o grubości grzbietu do 30 mm, podczas gdy moduł wykańczania przez zszywanie, pozwala na wielopozycyjne zszywanie do 100 arkuszy za pomocą zszywek o zmiennej długości. Dzięki temu nowemu połączeniu opcji wykańczania, urządzenia z serii bizhub PRO 1200 nie są ograniczone do produkcji klejonych książek, ale dają możliwość produkowania wszelkiego rodzaju rozbudowanej dokumentacji. Umożliwiają zastosowanie opcji zintegrowanego wykańczania, które nie były dotychczas dostępne na rynku i błyskawiczną produkcję różnych rodzajów publikacji. 

„Wdrażając nowy system druku czarno-białego, użytkownicy odniosą szczególne korzyści. Przede wszystkim będą mogli zaoferować swoim klientom produkty specjalne, których produkcja nie jest możliwa na innych urządzeniach. Natomiast efektywny workflow i wysoka wydajność ułatwią przygotowywanie dużych ilości materiałów.” – dodaje Mateusz Woźniak. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »