Firma » Praca

Nowy Prezes Zarządu Vobis S.A.

Nowy Prezes Zarządu Vobis S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
1 maja 2010 roku stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego spółki VOBIS SA objął Jerzy Szkwarek.

Oficjalna decyzja o objęciu przez Jerzego Szkwarka stanowiska Prezesa Zarządu zapadła podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Spółki w dniu 27 kwietnia 2010r - Rada zadecydowała wtedy również o rozszerzeniu Zarządu do trzech Członków.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jerzy Szkwarek to menedżer z bardzo dużym doświadczeniem, od wielu lat jest związany z handlem i dystrybucją. W latach 1994 -1999 był odpowiedzialny za budowę struktur dystrybucyjnych dla Elbrewery & Co., a w okresie: 2000 - 2010 roku w firmie Sklepy KOMFORT SA zajmował kolejno stanowiska: Dyrektor ds. Operacyjnych, Wiceprezes Zarządu, Prezes Zarządu (od 2007).

Pod jego kierownictwem sieć sklepów Komfort rozrosła się z 97 do 140 sklepów detalicznych. Ten ponad 40% wzrost osiągnięty został w okresie zaledwie 3 lat i wynikał m.in. ze zmiany wizerunku, modyfikacji modelu biznesowego, uruchomienia równoległej sieci partnerskiej i przekształcenia firmy z organizacji krajowej w regionalną, obejmującą zasięgiem rynki Czech i Słowacji.

Za kadencji Jerzego Szkwarka firma Komfort ugruntowała swoją pozycję lidera rynku w kategorii pokryć podłogowych. W tym czasie firma przejęła duńską sieć Topwert, przeprowadzając z sukcesem proces rebrandingu. Jerzy Szkwarek współprojektował oraz nadzorował osobiście realizację i wdrożenie w firmie Komfort koncepcji integracji informatycznych systemów pt. „Informatyczny system wsparcia obsługi sieciowego handlu detalicznego”, za który w 2006 roku otrzymał nagrodę główną Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

W konsekwencji rozwoju i zmian biznesowych przeprowadzonych w sieci Komfort w ciągu 7 lat została wyeliminowana cała licząca się krajowa konkurencja, a konkurenci zagraniczni zrezygnowali z ekspansji organicznej.

W VOBIS SA Jerzy Szkwarek będzie zajmował się m.in. zwiększeniem efektywności modelu biznesowego, a także współtworzeniem i realizacją strategii rynkowej prowadzącej do wzrostu wartości spółki.

W planach nowego Prezesa jest również zdynamizowanie procesu wzrostu organicznego sieci za pośrednictwem sklepów własnych i partnerskich i poprawa e-aktywności. W procesie rozwoju ekstensywnego Prezes bierze pod uwagę również akwizycje prowadzące do konsolidacji oraz polaryzacji rynku.

Zamierzeniem Prezesa jest osiąganie wysokiej efektywności i skuteczności działań w procesie reorientacji strategicznych, więc warunkiem koniecznym staje się posiadanie nowoczesnych informatycznych narzędzi zarządzania parametrycznego. W planach Prezesa jest również modernizacja stosowanych narzędzi informatycznych, integracja i konsolidacja danych rynkowych, transakcyjnych, poprawa komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz uelastycznienie procesowe organizacji w kierunku pełnej realizacji potrzeb klienta.

Nowy Prezes VOBIS SA jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej, ukończył również program Executive MBA Uniwersytetu Leeds oraz studia III stopnia na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tabasco

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »