Dom » Budownictwo

Nowy rodzaj portfenetru w systemach Schüco z PVC-U

Nowy rodzaj portfenetru w systemach Schüco z PVC-U
Zobacz więcej zdjęć »
Balkony francuskie otrzymują coraz ciekawsze formy i zastosowania w nowoczesnej architekturze. Z myślą o projektach łączących funkcjonalność z minimalistycznym designem, firma Schüco uzupełniła ofertę portfenetrów w systemach z PVC-U o wariant z metalową balustradą złożoną z pionowych elementów.

Obecnie portfenetry można najczęściej spotkać w budynkach wielorodzinnych, ale nie tylko. Wraz z rosnącym trendem projektowania wysokich niemal na całą kondygnację przeszkleń, wysokie okna z balustradą stały się atrakcyjnym urozmaiceniem architektury także w obiektach komercyjnych i jednorodzinnych, przyjmując bardzo zróżnicowane i designerskie formy. Na przykład systemy okienne Schüco z PVC-U pozwalają realizować portfenetry z balustradą w formie tafli ze szkła bezpiecznego, ażurowej konstrukcji złożonej z poziomych rur i prętów lub mieszanej, łączącej obydwa te elementy. Teraz pojawił się dodatkowo nowy, czwarty wariant ze smukłymi pionowymi prętami, który dodatkowo poszerza możliwości kształtowania wyglądu nowoczesnej elewacji.

Sposób na wizualne podkreślenie architektury
Rozwiązanie portfenetru to nie tylko doskonała alternatywa dla balkonów wszędzie tam, gdzie warunki ciasnej zabudowy wymuszają projektowanie elewacji o płaskim kształcie. Drzwi balkonowe i bardzo modne otwierane okna zamontowane nisko nad poziomem podłogi zyskują dziś wielu zwolenników, zwłaszcza wśród architektów i inwestorów, gdyż zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz oraz ich efektywną wentylację. Od zewnątrz zaś podkreślają nowoczesny charakter budynku i pozwalają optycznie go podwyższyć. To ważna zaleta zwłaszcza w przypadku budynków mieszkalnych o prostych kształtach i szerokich elewacjach. Wrażenie wysmuklenia bryły budynku można dodatkowo spotęgować, stosując nowy wariant portfenetru z balustradami złożonymi z pionowych aluminiowych prętów, które teraz są dostępne w systemach okiennych z PVC-U Schüco LivIng, Schüco LivIng Alu Inside i Schüco CT 70. W zależności od indywidualnych wymagań i oczekiwanego efektu estetycznego pręty mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach z prześwitem do 120 mm, tworząc balustradę o rozpiętości do 1990 mm. Tak jak wszystkie warianty portfenetrów w systemach Schüco z PVC-U, portfenetr z ażurową pionową balustradą mocowaną bezpośrednio do ościeżnicy został gruntownie przebadany, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i publicznych, takich jak np. biura, hotele, restauracje, szkoły czy obiekty służby zdrowia.

Innowacyjna konstrukcja portfenetru
W standardowych rozwiązaniach portfenetrów balustrady są zazwyczaj mocowane do ściany, co wiąże się z przerwaniem izolacji termicznej przegrody i powstaniem tzw. mostków termicznych będących źródłem strat ciepła Technologia portfenetrów Schüco pozwala na mocowanie balustrady bezpośrednio do ościeżnicy okiennej. Nie tylko eliminuje to problemy, jakie mogą wiązać się z ingerencją w przegrodę, lecz również zapewnia elegancki, minimalistyczny wygląd portfenetru. Szeroki wachlarz prefabrykowanych akcesoriów systemowych obejmujących dwa rodzaje zamocowań sprawia, że montaż balustrady przebiega szybciej i sprawniej. Wraz z uzupełnieniem oferty rozwiązanie portfenetru Schüco występuje aż w czterech wariantach wykonania. Oprócz balustrady wykonanej z poziomych rur i prętów ze stali nierdzewnej, bezpiecznego szkła warstwowego typu VSG lub wersji szklano-metalowej, można wybrać także wersję złożoną z pionowych aluminiowych prętów. Możliwości indywidualnego kształtowania wyglądu portfenetru uzupełnia opcja dopasowania metalowych elementów pod względem kolorystycznym do ram okiennych czy innych akcentów elewacji, dzięki anodowaniu, lakierowaniu na dowolny kolor z palety RAL czy też lakierowaniu na mokro.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego - od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »