Technologie » Internet

Nowy szkodliwy program dla telefonów komórkowych kradnie pieniądze

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o wykryciu nowego trojana - Trojan-SMS.Python.Flocker - dla systemu operacyjnego Symbian wykorzystywanego w wielu nowoczesnych telefonach komórkowych.

Szkodnik atakuje klientów jednego z operatorów mobilnych w Indonezji. Trojan wysyła na krótki numer SMS-y zawierające polecenie wykonania przekazania części pieniędzy dostępnych na mobilnym koncie zaatakowanego użytkownika na inne konto należące do cyberprzestępców. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Obecnie znanych jest już kilka wersji nowego trojana - od .ab do .af. Z kont zaatakowanych użytkowników pobierane są kwoty od 45 do 90 centów. Jasne jest zatem, że jeśli cyberprzestępcy, którzy stworzyli trojana, zdołają zainfekować wiele telefonów komórkowych, łączna kwota ukradzionych pieniędzy spływających na ich konto może być całkiem spora. 

"Nie ma wątpliwości co to tego, że autorzy trojana chcą zarobić pieniądze", mówi Denis Maslennikow, starszy analityk szkodliwych programów z Kaspersky Lab. "Wydaje się, że będziemy coraz częściej obserwować kradzieże wykorzystujące technologie mobilne. Do niedawna wiele osób sądziło, że mobilne szkodliwe programy wysyłające SMS-y na płatne numery bez wiedzy użytkownika zainfekowanego telefonu to typowo rosyjskie zjawisko, które nie opuszcza granic tego kraju. Teraz widzimy, że problem nie dotyczy już wyłącznie Rosji i moment, w którym stanie się on zjawiskiem międzynarodowym jest tylko kwestią czasu." 

Użytkownicy rozwiązań mobilnych firmy Kaspersky Lab w pełni chronieni przed nowym trojanem - rozwiązania te wykrywają szkodliwe programy i eliminują możliwość ich uruchamiania się w telefonie. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »