Gospodarka » Maszyny

Nowy Viking od Metal – Fachu – prawdziwy gigant

Ma szeroki rozrzut, wzmocnioną konstrukcję i imponujące rozmiary. Ten gigant bez trudu udźwignie 14 ton obornika. Mowa o rozrzutniku Viking N272/3, najnowszym dziele inżynierów z firmy Metal - Fach. Ta maszyna doskonale sprawdzi się w dużych gospodarstwach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Jest młodszym „kolegą” dobrze już znanych rolnikom rozrzutników N272/1 i N272/2, ale mających nieco inne parametry i wyposażenie. Choć nowy, powoli zyskuje sobie zwolenników.

- Viking cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów – nie kryje Andrzej Kolędo, kierownik marketingu w Metal - Fachu. – To maszyna, która ze względu na swoje rozmiary i wydajność będzie przydatna zwłaszcza w dużych gospodarstwach.

Powierzchnia ładunkowa rozrzutnika wynosi 13,4 mkw. Długość maszyny to 7770 mm, szerokość – 2550 mm, a wysokość – 3330 mm. Zmieści się na niej aż 14 ton obornika. Jest on rozrzucany równomiernie na szerokość od 8 do 15m. Co ważne, dawkę materiału można regulować zależnie od potrzeb. Służy do tego hydraulicznie regulowana tylna zasuwa. Istotne jest także to, że maszyna nadaje się do rozrzucania nie tylko obornika, ale i innych materiałów np. torfu i kompostu. Pozwala na to odpowiednio skonstruowany adapter roztrząsający.

Tak duże gabaryty rozrzutnika wymagają mocnej i wytrzymałej konstrukcji. Inżynierowie z Metal - Fachu zadbali i o nią. Maszyna opiera się na podwoziu typu tandem, gdzie zastosowano resory paraboliczne. Z kolei przenośnik podłogowy składa się z czterech łańcuchów o ogniwach o grubości 14 mm. Ma on hydrauliczny napęd, a jego prędkością można sterować. W wyposażeniu znajduje się także solidna skorupowa skrzynia ładunkowa.

- Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że maszyna jest wytrzymała, sprawna i bezpieczna w użytkowaniu – zapewnia Andrzej Kolędo. – Wprowadziliśmy też pewne udogodnienia  dotyczące sterowania.

Rozrzutnik jest sterowany za pomocą dźwigni bezpośrednio z kabiny ciągnika. Tylna ściana i klapa są otwierane hydraulicznie. Sporym udogodnieniem, a co ważne dostępnym w standardzie, jest wskaźnik podniesienia zasuwy. W maszynie zastosowano pneumatyczną instalację hamulcową, ale dostępna jest także wersja z instalacją hydrauliczną. Na życzenie klienta firma jest w stanie zamontować również adapter 4-wirnikowy.

W standardowym wyposażeniu znajdują się dwa kliny do kół umieszczone w ocynkowanych kieszeniach, błotniki do kół oraz drabinka ułatwiająca dostęp do skrzyni ładunkowej. Rozrzutnik wyposażono także w dyszel sterowany hydraulicznie. Maszyna wymaga ciągnika o minimalnej mocy 100 kW.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publicum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »