Motoryzacja » Samochody

Nowy wymiar luksusu w modelu LC

Nowy wymiar luksusu w modelu LC
Zobacz więcej zdjęć »
Wywiad z Tadao Mori, designerem marki i Koji Sato, głównym inżynierem Lexusa. Opowiadają o perfekcyjnym wykończeniu LC, wyjaśniając na czym polega japońska tradycja dbania o szczegóły.

Lexus: Umiejętności japońskich mistrzów Takumi, tworzą w modelach Lexusa nowy wymiar luksusu. Jak ich praca przyczyniła się do powstania nowego modelu LC?

Tadao Mori: Chciałbym przede wszystkim wymienić najwyższej jakości szycie tapicerki Alcantra, dzięki któremu uzyskano sportowy i jednocześnie luksusowy design. We wnętrzu modelu LC nie znajdziemy żadnych elementów z tworzyw sztucznych.

Efektu dopełniają misterne przeszycia zaś kierownica jest prawdziwym dziełem sztuki.

Lexus: Co sprawia, że kierownicę można określić mianem „majsterszyk”?

Koji Sato: Mistrzowi Takumi stworzyli najlepszy możliwy kształt kierownicy, który gwarantuje świetne dopasowanie oraz doskonałe prowadzenie nawet podczas osiągania bardzo dużej prędkości.

Tadao Mori: Udało się tego dokonać poprzez stworzenie niezwykłych rysunków przekrojowych, w których zaznaczono wszystkie najmniejsze detale. To nieprawdopodobne dzieło.

Koji Sato: Ten sam proces został przeprowadzony również przy produkcji manetek zmiany biegów, które są perfekcyjnie dopasowane do dłoni kierowcy. Proces udoskonalania będzie trwał aż do seryjnej produkcji modelu.

Lexus: Jak wam się udało skorzystać z mistrzowskich umiejętności rzemieślniczych, które zostały opracowane wcześniej dla modelu LFA?

Koji Sato: Model LC będzie produkowany w fabryce Motomachi, tej samej z której wywodzi się LFA. Mistrzowie Takumi, którzy pracowali nad poprzednim projektem, zostali zaangażowani również w tworzenie coupe Lexusa. Dzięki tej współpracy udało nam się zastosować włókna węglowe w wykończeniu oraz dodać skórzane elementy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »