Firma » Biznes

NSG Group otwiera nową linię do powlekania w Wielkiej Brytanii

NSG Group otwiera nową linię do powlekania w Wielkiej Brytanii
Zobacz więcej zdjęć »
W listopadzie br. w zakładzie NSG Group, producenta szkła marki Pilkington, w St Helens zostanie uruchomiona nowa linia do powlekania w procesie off-line. Umożliwi ona napylanie ultracienkich powłok na duże tafle szkła w wymiarze jumbo (6000 x 3210 mm).

Inwestycja o łącznej wartości 36 milionów GBP i wydajności ok. 10 milionów m2 szkła rocznie stanowi jedno z najnowocześniejszych rozwiązań tego typu na świecie.


Nowa linia w zakładzie produkcyjnym Cowley Hill w St Helens pozwoli zwiększyć poziom produkcji wysokoefektywnych energooszczędnych produktów marki Pilkington, a zwłaszcza nowego szkła Pilkington K GlassTM S oraz szkła przeciwsłonecznego Pilkington SuncoolTM i szkła niskoemisyjnego Pilkington OptithermTM. Dzięki nowej inwestycji NSG Group zaspokoi popyt na te rodzaje szkła zarówno na rynku brytyjskim, jak i w całej Europie. Oficjalne uruchomienie linii jest planowane w listopadzie br. a tuż przed otwarciem, tj. w drugiej połowie października br., NSG Group zaprosił swoich klientów do obejrzenia nowoczesnej infrastruktury.


Zdolności produkcyjne nowej linii w St Helens przekroczą 10 milionów m2 szkła rocznie, co wyznacza nowe standardy zarówno pod względem skali, jak i wydajności. Nowoczesna infrastruktura obejmuje m.in. urządzenia do kontroli jakości o łącznej wartości miliona GBP, w tym laboratorium badawcze (zlokalizowane na terenie zakładu) i minipiec hartowniczy. Zainstalowano tu także wydajne elektryczne transportery szkła oraz czujniki sterujące oświetleniem, które w połączeniu z efektywnym recyklingiem wody i procesem obróbki, pomagają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla powstającego w czasie produkcji szkła.


Budowa nowej linii w zakładzie Cowley Hill kosztowała 36 milionów GBP, z czego ok. 14% (5 mln GBP) stanowiło dofinansowanie z brytyjskiego programu pomocowego Regional Growth Fund (Regionalny Fundusz Wzrostu). Otwarcie nowej infrastruktury pozwoliło na stworzenie 50 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników. Grupa ta została już przeszkolona na terenie fabryki (kompleksowy program wprowadzenia do pracy zrealizowano w ciągu 16 000 roboczogodzin).

„Nowa linia do powlekania off-line umożliwia nam produkcję szkła Pilkington K GlassTM S na miejscu w Wielkiej Brytanii. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pozwala sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu naszych klientów na ten nowy produkt. Jest to również ważny krok naprzód, aby w przyszłości produkować w zakładzie w St Helens pełną gamę wysokoefektywnych produktów szklanych przeznaczonych na projekty architektoniczne" powiedział Andy McDowell, Dyrektor Handlowy w Pilkington UK. "Wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych zapewni rozwój fabryki Cowley Hill i umocni pozycję marki Pilkington kojarzonej z innowacjami w branży szklarskiej" podsumował Mike Sharples, Coatings Plant Manager w Pilkington UK.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »