Technologie » Komputery

O 40% szybsze dostarczanie usług i więcej czasu na innowacje dzięki technologii autonomicznej Oracle

O 40% szybsze dostarczanie usług i więcej czasu na innowacje dzięki technologii autonomicznej Oracle
Zobacz więcej zdjęć »
Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy, dostarczający analizy m.in. na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zdecydował się w roku 2018 na wdrożenie technologii autonomicznej Oracle.

Pozwoliła ona nie tylko znacząco skrócić czas dostarczania odpowiedzi na zapytania, ale też poprawić ich jakość dzięki automatyzacji prac administracyjnych. To pierwszy w Polsce kontrakt podpisany przez jednostkę administracji publicznej na implementację autonomicznej bazy danych Oracle.Można powiedzieć, że jesteśmy oczami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dostarczając resortowi wartościowych danych i analiz dotyczących nauki. To np. dane na temat potrzebnych z punktu widzenia rozwoju firm kierunków studiów czy deficytu określonych specjalności, wysokości zarobków po ukończeniu określonych kierunków czy czasu potrzebnego przez absolwentów wyższych uczelni na znalezienie pracy. Ale nie tylko. Dostarczamy też informacje dla mediów czy innych odbiorców instytucjonalnych. Niedawno zwróciła się do nas np. firma transportowa z zapytaniem o liczbę absolwentów narodowości ukraińskiej i białoruskiej, kończących uczelnie w konkretnych miastach. Dostarczaliśmy też np. informacje dotyczące zasadności otwarcia studiów podyplomowych o danej specjalności, analizując liczbę absolwentów uczelni wyższych – tłumaczy Krzysztof Wiliński, Kierownik Działu Zasobów Informacyjnych Ośrodka Przetwarzania Informacji.


Aby dostarczać wartościowych i przekrojowych odpowiedzi na zapytania, OPI gromadzi i przetwarza wiele danych, w tym także te wrażliwe. To m.in. informacje o studentach, ich wieku, numerach pesel, osiągnięciach naukowych, pobieranych stypendiach, sprawozdaniach finansowych kilkuset szkół wyższych, publikacjach naukowych czy pracach dyplomowych, które są analizowane i sprawdzane przez Jednolity System Antyplagiatowy pod kątem możliwości wystąpienia plagiatu.


Czytaj całość artykułu tutaj: https://erp-view.pl/it-solutions/28281-o-40-szybsze-dostarczanie-uslug-i-wiecej-czasu-na-innowacje-dzieki-technologii-autonomicznej-oracle.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »