Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

O czym pamiętać wybierając tornister szkolny

O czym pamiętać wybierając tornister szkolny
Zobacz więcej zdjęć »
Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a z nim początek roku szkolnego. Czas to najwyższy, by skompletować szkolną wyprawkę i zakupić nowy tornister. Wybór jest ogromny, a ceny zróżnicowane.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguDzieci najczęściej dokonują wyboru patrząc na kształt, kolory i wzory, ale rodzić powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Oto one:
 
1. Waga tornistra
 
Tornister szkolny powinien być najlżejszy jak to tylko jest możliwe. Obecnie dzieci dźwigają tony książek i zeszytów, więc aby ulżyć ich plecom i nie narażać kręgosłupa na większe przeciążenia - wybierzmy lekki plecak. Jednak nie należy rezygnować z usztywnianych pleców - to bardzo ważny element tornistra.
 
2. Kółka
 
W związku z ciężarami, jakie przenoszą dzieciaki codziennie, producenci pomyśleli o wyposażeniu tornistrów w kółka. Jest to wspaniały pomysł - jednak pamiętać należy, że kółka dodają nieco wagi. Zdarza się, że tornister z kółkami jest uważany, za typowo dziewczęcy, niemniej tornister na kółkach dla chłopca nadaje się jak najbardziej - a w sklepach jest mnóstwo ciekawych chłopięcych wzorów.
 
3. Dopasowanie do wzrostu dziecka
 
Tornister powinien być dopasowany wielkością do wzrostu dziecka. Źle dopasowany spowoduje nieprawidłowe rozłożenie ciężaru i w konsekwencji problemy z kręgosłupem. Uważać także należy na to, by nie kupić zbyt małego tornistra - powinien on pomieścić wszystko, co dziecku jest w szkole niezbędne.
 
4. Akcesoria: przegródki, szelki, odblaski...
 
Drobne szczegóły robią wielką różnicę. O ile kwestia przegródek i kieszonek to właściwie kwestia gustu i upodobań, o tyle na szelki należy zdecydowanie zwrócić uwagę. Im szersze, tym ciężar tornistra będzie rozkładał się na większą powierzchnię ramion i pleców - co oznacza, po raz kolejny - zdrowszy kręgosłup. Kwestia odblasków jest bezdyskusyjna. Jeśli tornister nie jest w nie wyposażony, należy je dokupić osobno i upewnić się, że maszerujący do lub ze szkoły uczeń jest bezpieczny.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Internetowy sklep z zabawkami
http://mamisie.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »