Motoryzacja » Samochody

Oblicz składkę OC AC i płać mniej

Niektórzy kierowcy kupują wyłącznie polisę OC, bojąc się dużych dodatkowych kosztów innych polis. Tym samym narażają się na ogromne koszty w przypadku kolizji lub wypadku – koszty dużo większe niż składka. Aby się o tym przekonać, warto sprawdzić jak działa kalkulator OC AC.

Brak zainteresowania niektórych kierowców dodatkowymi polisami wcale nie qynika z braku chęci ich kupna, a z braku wiedzy, jak kupić dodatkową polisę, np. AC i nie przepłacać zbyt dużo. Do takich wyliczeń służy kalkulator OC AC, który wskazuje najtańszą składkę, którą będziemy mogli płacić. Poza tym wskazuje również na promocje i dodatki, które w ramach plisy proponuje ubezpieczyciel. 

Kalkulator OC AC – to ważne, by liczyć
To narzędzie pozwoliło zaoszczędzić już wielu kierowcom. Dlatego, że po wpisaniu odpowiednich, prawidłowych zmiennych (np. wiek kierowcy, przebieg auta, rok produkcji, marka i model, moc silnika, miejsce zameldowania i zamieszkania kierowcy, płeć) w kilka chwil wyliczy najniższą comiesięczną składkę, uwzględniając nasze zniżki itp.

Korzystaj z promocji
Kalkulator OC AC to nie wszystko. Warto również sprawdzać aktualne promocje, które proponują nam ubezpieczyciele. Rynek ubezpieczeń zmienia się bardzo dynamicznie i pojawiają się coraz nowsze produkty i promocje. Czasami bardziej opłaca się kupić dwie polisy za jednym razem, bo np. jednostkowa cena składki będzie zbyt wysoka, a w pakiecie dużo tańsza (np. OC w pakiecie z AC, AC w pakiecie z NNW lub Assistance itp.)

Zastanów się, jaki zakres polisy cię interesuje
To bardzo ważne, aby zdać sobie sprawę z własnych potrzeb. Ubezpieczenia dodatkowe mają bardzo różne zakresy, często szerokie, nie warto kupować wszystkiego.

Pomyśl czy np.:

  • samochód stoi w garażu czy na parkingu / czy pakiet ochrony przed skutkami sił przyrody się przyda czy nie
  • czy samochód jest często zostawiany w nieciekawej okolicy, czy narażony jest na kradzież,
  • czy często korzystamy z parkingów publicznych, gdzie zdarzają się uszkodzenia aut przez nieznanych sprawców,
  • czy chcesz ubezpieczyć sprzęt z samochodu, np. fotelik samochodowy, itd.

Jeśli odpowiesz na te pytania, znajdziesz odpowiedź, jaki zakres AC będzie dla ciebie najkorzystniejszy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~mikus 2015-02-28 05:42:02

    No ja już mam ubezpieczenie od paru lat w tej samej firmie, i mam już spore zniżki i na oc i na ac, ac w dodatku mam na 110% wartości pojazdu nawet.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »