Dom » Wnętrza

Obrazy drukowane na płótnie

Obrazy drukowane na płótnie
Zobacz więcej zdjęć »
Drukowane na płótnie obrazy łączą materiały malarskie z fotograficzną jakością. Coraz częściej zastępują prace wykonywane przez malarzy, gdyż wprowadzają do wnętrz designerski polot i podmuch nowoczesności. Poza tym fotoobrazy w porównaniu do tradycyjnych obrazów są tańsze i łatwiejsze w realizacji.

Drukowane obrazy są nowym, świeżym i jeszcze bardziej widowiskowym wcieleniem dobrze nam znanych dekoracji, które od tysięcy lat zdobią nasze ściany. W jaki sposób one powstają?

Druk dowolnego zdjęcia lub grafiki.
Z obszernego banku zdjęć wybieramy grafikę lub zdjęcie, które uszeregowane są według tematyki. Druk odbywa się bez marginesu (spadów) na zawinięcie płótna na boki obrazu, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że stracimy ważne elementy, które znajdują się blisko krawędzi zdjęcia. Zadrukowanie każdego boku oprawionej pracy pozwoli wyeksponować fotoobraz - bez konieczności oprawiania go w dodatkową ramę

Na płótnie.
Następnie wybrane grafiki lub zdjęcia drukowane są, w fotorealistycznej jakości, na płótnie:
- bawełnianym, które posiada charakterystyczny splot - nadaje obrazowi malarski klimat
- syntetycznym (poliestrowym), które posiada drobniejszą strukturę, jest cieńsze i bardziej białe.
Obydwa typy płótna są wysokogatunkowym materiałem.

Na malarskie krosna.
Odpowiednio przygotowane i zadrukowane płótno naciągamy na blejtramy, czyli prawdziwe malarskie krosna. Są to solidne ramy z profilowanych i oszlifowanych listew, które wykonano z drewna sosnowego. Zwykle mają kształt prostokąta o różnych rozmiarach.

Od razu na ścianę.
Następnie do blejtram montowane są zawieszki, dzięki czemu od razu po odebraniu przesyłki - możemy taki obraz zawiesić na ścianie. Nie potrzebujemy do tego dodatkowych ram ani akcesoriów. Fotoobrazy nadają się również do oprawienia w dekoracyjne i efektowne ramy (szczególnie w przypadku produkcji retro).

Zalety fotoobrazów.
W porównaniu do obrazów namalowanych przez artystów, obrazy drukowane na płótnie:
- są odporne na zabrudzenia, kurz czy działanie słońca
- wyróżniają się niewielką wagą, są łatwe w transporcie i montażu na ścianie
- kosztują znacznie mniej
- są łatwiejsze w realizacji - możemy mieć je w domu bardzo szybko.

Eteryczna piękność.
Od wieków artyści przedstawiali piękno kobiecego ciała w najróżniejszych formach. Pojawia się ona na obrazach, rzeźbach czy plakatach. Pomysłem na zachwycającą dekorację jest fotoobraz, który przedstawia zmysłowy akt - bez ukazywania nagości w bezpośredni sposób. Dzięki temu oddziałuje na wyobraźnię i sprawia, że przedstawiona kobieta staje się artystką, a nie jedynie tematem pracy. Na zdjęciu tym światło pada w ciekawy sposób, a każda linia tworzy grę prostych kolorów. Dzięki czarno-białej kolorystyce, można go bez obaw umieścić w dowolnym pomieszczeniu.

Twarz kobiety.
Jednak miłośnicy kobiecego wdzięku mogą postawić także na namalowaną twarz kobiety. Jest ona ukazana w uwodzicielski i skromny sposób. Jedynym wyraźnym akcentem są pomalowane, czerwone usta. Dzięki nim obraz ten ożywi modernistyczny salon, który w całości urządzony jest w jasnych barwach.

Kwiaty.
Jeśli postawimy na motyw florystyczny - otrzymamy dekorację, która pełna jest czarodziejskiego uroku. Różowe kwiaty, które nakładają się na siebie, są jeszcze bardziej delikatne i zwiewne niż w rzeczywistości. Ich piękno, dzięki anielskiej świeżości, zostało zachowane na dłużej. Ten fotoobraz odnajdzie się w skandynawskim wystroju, szczególnie w towarzystwie białego wazonu, który zawsze wypełniony jest świeżymi kwiatami.

Spojrzenie sowy.
Sowy najbardziej aktywne są w nocy - przez co trudno jest dostrzec wzrok tego ptaka, w ciągu dnia. Jest to możliwe dzięki obrazowi, który również dostępny jest na demural.pl. Widzimy na nim głowę sowy, jednak elementem, który skupia uwagę są oczy w pomarańczowo-żółtym odcieniu. Będą one kontrastować w pokoju, który urządzony jest na szaro.

Więcej drukowanych na płótnie obrazów https://demural.pl/obrazyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »