Kultura, sztuka » Kultura

Obszary Symetrii – Dysonans

Obszary Symetrii – Dysonans
Zobacz więcej zdjęć »
Od 25 września Muzeum Śląskie zaprasza na wystawę grafik Sybilli Skałuby, przygotowaną w ramach 19. Międzynarodowego Triennale Grafiki – Kraków 2009. Ekspozycję będzie można zwiedzać w stolarni byłej kopalni „Katowice” (ul. Kopalniana 6) do 18 października 2009 roku.

Sybilla Skałuba jest wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Pracowni Wypukłodruku prof. Mariusza Pałki. Wystawa jej prac graficznych obejmuje kilkanaście obiektów z ostatnich lat twórczości - drzeworyty oraz matryce, z których wykonano odbitki.

Artystka poszukując w swych pracach uspokojenia zakłóconej harmonii kompozycji, przybliża ideę wystawy następująco: Skrajne i wzajemnie wykluczające się słowa „Dysonans Symetrii" zainspirowały mnie do stworzenia cyklu grafik w technice wypukłodruku, sitodruku oraz mediów. (...) Symetria nie interesuje mnie wyłącznie jako estetyczny walor, sposób zakomponowania obrazu. Interesuje mnie jako uspokojenie emocji, jako szczególny ich wyraz, ale także jako zapowiedź emocji. Grafika oparta na kompozycji symetrycznej nabiera niepokojącej dwuznaczności (...), utajona siła drzemie gdzieś na styku rozłożonych układnie elementów i ich relacji.

Kurator wystawy: Henryka Olszewska-Jarema

Wystawa czynna:

wtorek: 10.00 - 14.00

środa: 14.00 - 18.00

czwartek: 12.00 - 18.00

piątek: 10.00 - 14.00

sobota - niedziela: 12.00 - 17.00, poniedziałek: nieczynna

Bilety: normalny - 2 zł, ulgowy (dla dzieci) - 1 zł ulgowy.

Adres: Muzeum Śląskie, teren dawnej kopalni „Katowice" (była stolarnia), ul. Kopalniana 6.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »