Technologie » Internet

Ochrona przed spamem związanym z Mistrzostwami Świata

Ochrona przed spamem związanym z Mistrzostwami Świata
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, przedstawia porady pozwalające ustrzec się przed spamem związanym z mundialem. Jak można się było spodziewać - cyberprzestępcy wykorzystują święto fanów piłki nożnej dla własnych celów.

Niestety, wiadomość z ostatniej chwili zatytułowana "Rio Ferdinand nie zagra na mundialu" okazała się prawdziwa, chociaż mogłaby być świetnym przykładem ilustrującym omawiany obecnie temat.

Od lat twórcy wirusów próbują złapać swoje ofiary przy pomocy sensacyjnych informacji. Naturalnie, Mistrzostwa Świata dają im duże pole do popisu. Jednak skuteczna ochrona jest możliwa do osiągnięcia - wystarczy tylko zastosować się do kilku wskazówek.

Z falą spamu związanego z Mistrzostwami Świata mamy do czynienia już od tygodni. Jednym z ostatnich przykładów mogą być wiadomości spamowe wysyłane do rzekomych zwycięzców konkursów. Haczyk: nagroda nie zostanie wypłacona, dopóki zwycięzca nie wprowadzi swoich danych osobowych. Niestety, ofiary takich maili często tak bardzo cieszą się swoim szczęściem, że nawet nie zastanawiają się, czy istnieje taki konkurs, nie mówiąc już o nagrodzie. Bez wahania podają swoje dane osobowe w mailu i wysyłają go. Nie trzeba mówić, że odbiorcy takich maili nigdy nie ujrzą żadnej nagrody.

W przypadku tak ważnych imprez jak mistrzostwa, cyberprzestępcy zwykle mają już przygotowany spam z zainfekowanym załącznikiem i tylko czekają na odpowiedni skandal - idealną okazję do przeprowadzenia ataku. Następnie wysyłają maile w przeciągu godzin, a czasem nawet minut, i zanim się zorientujesz, Twoją skrzynkę odbiorczą zalewają fałszywe wiadomości e-mail. W 2006 roku, na przykład, masowo rozsyłany robak Sober zaatakował tysiące systemów na całym świecie, obiecując bilety na Mistrzostwa Świata. Podobnie, rzekomy rozkład imprez sportowych związanych z Mistrzostwami Świata, wysłany jako załącznik, w rzeczywistości zawierał trojana.

Podwójna ochrona przed spamem związanym z Mistrzostwami Świata

Dwie rzeczy pomogą ci ochronić się przed takimi atakami: całkowita ochrona zapewniona Twojemu komputerowi PC w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem odnośnie maili dotyczących sensacyjnych wiadomości. Całkowita ochrona stanowi ten łatwiejszy element. Kompletne rozwiązanie typu Internet Security, posiada wszystko, co jest niezbędne, aby skutecznie chronić Twój komputer: ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i spamem oraz moduł kopii zapasowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »