Motoryzacja » Samochody

Od samolotu do motocyklu, czyli 100 lat BMW

Od samolotu do motocyklu, czyli 100 lat BMW
Zobacz więcej zdjęć »
BMW, czyli Bawarskie Zakłady Silnikowe. Jest to obecnie jedna z najbardziej popularnych marek samochodów, która rozwinęła swoją działalność dzięki przemysłowi lotniczemu.

Spółka BMW jest aktualnie właścicielem kilku innych marek samochodów, w Europie jest jednym z największych producentów motocykli oraz organizatorem i uczestnikiem wielu sportów motorowych.

Marka BMW od samego początku swojej działalności była kojarzona z udziałami we wszelkiego rodzaju konkursach i wyścigach. Maszyny BMW wielokrotnie wygrywały i biły rekordy prędkości. Spektakularny sukces firma odniosła już w 1919 roku, kiedy to udoskonalony silnik lotniczy wzniósł samolot na wysokość 9 760 metrów nad poziom morza. Miniony wieku był dość specyficzny dziejowo, ponieważ miały miejsce dwie wojny światowe. W tym czasie państwa rozwijające się wspierały inwestycje w przemysł lotniczy oraz w kolejnych latach w przemysł samochodowy i motorowy. Tak też było w Niemczech. Znaczące dotacje państwowe pozwoliły firmie BMW na duże inwestycje, szybki rozwój i wprowadzenie nowoczesnych linii produkcyjnych. Dzięki takim działaniom już w 1937 roku motocykl marki BMW osiągnął prędkość 279 km/h co dało firmie pozycję lidera na następne 14 lat. Aktualnie marka BMW promuje nie tylko samochody czy motory, ale również sporty motorowe i szereg innych imprez towarzyszących, takich jak np. BMW GolfSport czy BMW YachtSport. Szczególnie interesująca wydaje się promocja firmy przez sponsorowanie wyprawy motocyklem BMW po Bałkanach przez Anię Jackowską. Jest to nie tylko ciekawy sposób na reklamę marki, ale również godna podziwu inwestycja w człowieka z pasją i zapałem.

Firma BMW rocznie sprzedaje ponad 1,5 miliona samochodów osobowych, jednak najlepiej sprzedającym się produktem firmy jest MINI. Jest to mały samochód służący do jazdy po zakorkowanym mieście z typowymi miejskimi problemami parkingowymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ata

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »