Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Odchudzanie bez uprawiania sportu

Odchudzanie bez uprawiania sportu
Zobacz więcej zdjęć »
Czy możliwe jest odchudzanie bez aktywności fizycznej? Niestety nie każdy ma na nią czas, poza tym, w przypadku niektórych osób, mogą wykluczać ją problemy zdrowotne. Uprawianie sportu na pewno poprawia kondycję i nastrój, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca czy cukrzycę.

Jednak w przypadku odchudzania najważniejsza jest dieta, uzupełniona o suplementację.

Sport przyspiesza metabolizm.
Wysiłek fizyczny przyspiesza przemianę materii, gdyż podczas niego spalamy więcej energii i rozbudowujemy mięśnie, które potrzebują więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa. Przyspieszenie metabolizmu powodują intensywne treningi, np. interwałowe lub siłowe. Skuteczne we wspomaganiu odchudzania są też treningi aerobowe, czyli wysiłek w przedziale 65-75% tętna maksymalnego.

Gdy więcej ćwiczymy więcej jemy.
Niedawne badania naukowców z Loyola University Chicago Stritch School of Medicine obaliły mit, iż sport jest sposobem na zbicie wagi. Wg. ich wyników nie ma związku pomiędzy ćwiczeniami, a niską masą ciała. Co więcej, wzrost ilości i intensywności treningów, pociąga za sobą zwiększenie apetytu, a braki kaloryczne "nadrabiamy" spożywaniem większych ilości pokarmów.

Różnice między krajami.
Liczba otyłych mieszkańców Afryki, Indii czy Chin jest znacznie niższa niż w krajach rozwiniętych. Przykładowo Nigeryjczycy nie spalają większej ilości kalorii niż Afroamerykanie w USA, a mimo to otyłość i nadwaga dotyka częściej mieszkańców USA. Spowodowane jest to faktem, iż po prostu Amerykanie jedzą więcej.

Bilans kaloryczny.
Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej zależy głównie od stosunku między kaloriami, które dostarczymy, a całkowitym zapotrzebowaniem kalorycznym. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o właściwą dietę redukcyjną, z odpowiednim bilansem kalorycznym. Badania kliniczne dowiodły, iż w tym samym tempie chudną ci, którzy są na diecie i regularnie uprawiają sport, a także ci, którzy jedynie ograniczają liczbę kalorii.

Jak powinniśmy spożywać posiłki?
Aby zmniejszyć masę swojego ciała powinniśmy przede wszystkim pamiętać o:
- jedzeniu śniadania i jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia
- ostatnim posiłku nie później niż na 2-3 godziny przed snem
- jedzeniu powoli i dokładnym żuciu każdego kęsa
- odejściu od stołu z niedosytem, gdyż uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Suplementacja algami.
Aby wspomóc proces odchudzania, poza zbilansowaną dietą, stosować można także Algodine, który zawiera wyciąg z brązowych alg. Są one cenione, na całym świecie, za ilość witamin, protein, minerałów i substancji aktywnych, które zawierają.

Co najmniej 35% jego składu zajmują naturalne, morskie polifenole, które o połowę redukują działanie enzymów trawiennych tj. lipazy i alfa-amylazy. Dzięki temu tłuszcze i cukry wchłaniane są w mniejszym stopniu, a liczba przyjmowanych kalorii spada.

Z kolei ponad 10% jego składu to minerały, których stężenie może być do 20 razy wyższe niż w owocach i warzywach. Zawarty w algach naturalny jod biologiczny, składnik hormonów tarczycy, stymuluje termogenezę, a co za tym idzie spalanie tkanki tłuszczowej.

Codzienna aktywność.

Jeśli stosujemy odpowiednią dietę, wspartą suplementami, nie możemy oczywiście zapominać o zwykłej, codziennej aktywności. Warto chodzić na regularne spacery, podczas których można porozmawiać z bliską osobą. Sprzątanie domu przyniesienie korzyść nie tylko w postaci czystości, ale również pomoże zachować formę. Zamiast korzystania z ruchomych schodów można chodzić tradycyjnymi. Jeśli mamy do wyrzucenia śmieci, nie róbmy tego przy okazji wyjścia z domu, ale przejdźmy się, pooddychać trochę świeżym powietrzem.

Uprawianie sportu jest dobrym uzupełnieniem procesu odchudzania, ale nie jest warunkiem koniecznym. Właściwa waga to jedno, a wyrzeźbione ciało i dobra kondycja to drugie. Ćwiczenia mogą przyśpieszyć efekt diety odchudzającej, ale tak naprawdę redukcję masy ciała uzyskamy poprzez dietę, uzupełnioną o suplementację.

Link do strony internetowej dedykowanej produktowi https://www.algodine.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Komentarze (4)

 • avatar
  slonecznik 2017-09-08 09:34:08

  Sport to jednak postawa, u mnie ciężko z nim było ale staram sięc hociaż długo spacerować, oprócz tego kupiłam sobie błonnik colon slim, efekt u mnie jest taki że jem dużo mniej, jak mniej jem to też szybciej chudnę

 • avatar
  ramona 2017-05-11 10:40:59

  bez sportu to bedzie ciężkie, ja ćwiczę na orbitreku i dużo spaceruję, niby wszystko spoko ale mam wrażenie że stracone kalorie szybko uzupełniam podjadaniem :( koleżanka mi poleciła picie herbaty big-active slim plus, podobno po niej nie chce się tak jeść, ktoś z was próbował?

 • avatar
  ~ma 2017-03-14 22:49:14

  Już jest prawie sezon więc ostatni gwizdek i powoli wchodza nowe modele. Indiany sa o tyle fajne ze polskie.

 • avatar
  ~czaka 2017-03-11 16:07:48

  Nie da się. Próbowałam. Rower 3 razy w tygodniu. Jak ktoś nie mam to polecam póki jeszce jest przed sezonem. Indiany są naszej polskiej produkcji, dobre i w miarę tanie. Poza tym jak masz prace siedzącą to piłka do pilatesu no i spacery.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 111814 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )