Gospodarka » Narzędzia

Odpowiednia kosiarka - świetne cięcie

Odpowiednia kosiarka - świetne cięcie
Zobacz więcej zdjęć »
Która kosiarka jest właściwa? To zależy przede wszystkim od indywidualnego zapotrzebowania. Jaki rodzaj trawnika Państwo posiadacie i jaka jest jego wielkość? Trawnik rodzinny czy ozdobny? Każdy rodzaj trawnika wymaga odpowiedniej kosiarki.

Różnice w technice cięcia i rodzaju napędu mogą stać się pomocne przy wyborze urządzenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jaka kosiarka będzie właściwa?

Przy zakupie nowej kosiarki należy kierować się swoimi, indywidualnymi potrzebami. Generalnie wyróżniamy trzy typy kosiarek:

Kosiarka bębnowa:

wyróżnia się czystym i gładkim cięciem, ponieważ działa na takiej samej zasadzie jak nożyczki. Noże są osadzone na bębnie lub walcu. Kosiarka ta może ścinać trawę bardzo krótko. Idealnie nadaje się do wypielęgnowanych trawników ozdobnych.

Kosiarka rotacyjna:

jest najczęściej używaną kosiarką. Trawę tną obracające się z dużą prędkością noże. Kosiarki rotacyjne idealnie nadają się do ogrodów użytkowych i rodzinnych, ale można je również wykorzystywać do ogrodów ozdobnych.

Kosiarka z funkcją mielenia ściętej trawy:

W kosiarkach rotacyjnych odpowiednie ukształtowanie noży oraz obudowa kosiarki wytwarza strumień powietrza wciągający źdźbła w obszar pracy ostrzy, które następnie wielokrotnie rozdrabniają je na małe kawałki. W ten sposób trawa zostaje na trawniku i stanowi naturalny nawóz. Stosując kosiarkę z funkcją mielenia ściętej trawy należy przycinać murawę częściej - dwa razy w tygodniu - tak, aby przed ponownym koszeniem trawa nie była zbyt wysoka. Dzięki temu na trawniku pozostaje niewielka ilość ściętej masy i zostanie ona optymalnie rozłożona. Mielenie przyczynia się do ochrony trawnika przed wysychaniem.

Wypielęgnowana murawa:

Gardena elektryczna kosiarka bębnowa 380 EC

Perfekcyjnie tnie trawę jak za pomocą nożyc. Jest wyjątkowo lekka, cicha i wydajna. Posiada silnik elektryczny o mocy 400 W oraz rączkę z wygodnym wyłącznikiem, co zapewnia komfortową obsługę urządzenia. Ścina trawę na zasadzie bezdotykowej techniki cięcia. Dzięki ręcznemu regulatorowi, ustawienie wysokości cięcia jest niezwykle proste. Kosiarka może być użytkowana także bez prądu jako zwykła kosiarka ręczna. Zalecany osprzęt: kosz na ściętą trawę.

Gardena elektryczna kosiarka z układem kierowniczym easyMove 38 E

Zalecana jest do większych trawników o nieregularnych kształtach i powierzchni do 800 m². Posiada kosz na ściętą trawę ze wskaźnikiem napełnienia oraz wygodną, centralną regulację wysokości cięcia w 6 poziomach: od 20 do 70 mm.

Gardena elektryczna kosiarka PowerMax 36 E

Wygodna kosiarka elektryczna do trawników o powierzchni do ok. 500m2, o dużej mocy. Wyposażona w technologia PowerPlus - silnik o dużym momencie obrotowym umożliwia precyzyjne cięcie, doskonałą wydajność, a także optymalne zbieranie ściętej trawy. Nadaje się do cięcia każdego typu trawnika, a także wysokiej i wilgotnej trawy. Duże tylne koła ułatwiają przemieszczanie kosiarki. Obudowa wykonana została z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego.

Gardena - od prawie 20-lat produkty marki obecne są na polskim rynku. Od połowy
lat 90-tych dystrybucja na terenie kraju realizowana była przez spółkę Gardena Polska, w ramach Grupy Gardena - niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń ogrodniczych oraz systemów nawadniających.
Marka systematycznie powiększała swój udział w rynku. Powstała szeroka ogólnopolska sieć dystrybucji jej produktów. Przez lata GARDENA zdobyła uznanie polskich konsumentów, czego wyrazem są przyznane nagrody i wyróżnienia dla marki, w tym dwukrotnie otrzymany Laur Konsumenta. Od końca 2008 roku GARDENA jest jedną z marek znajdujących się w portfolio międzynarodowej firmy Husqvarna - zaliczanej
do grona najstarszych i największych firm technicznych na świecie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »