Rozrywka i wypoczynek » Sport

Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników

Odświeżony aquapark H2Ostróg czeka na użytkowników
Zobacz więcej zdjęć »
Zakończyła się trwająca dwa tygodnie przerwa technologiczna w raciborskim aquaparku H2Ostróg. W tym czasie całkowicie została wymieniona woda w basenach, wyczyszczone i zaimpregnowane kafelki w całym obiekcie oraz naprawione wszelkie usterki powstałe w wyniku użytkowania pływalni.

Przez dwa tygodnie trwały prace porządkowe i konserwacyjne na terenie raciborskiego aquaparku. - Przerwy technologiczne co roku przechodzą wszystkie kryte baseny, wiec my też musieliśmy takową zrobić. U nas trwała ona dwa tygodnie i przez ten czas pływalnia została dokładnie wyczyszczona, zdezynfekowana, a podłoga zaimpregnowana. Gruntowny przegląd przeszły też wszystkie urządzenia znajdujące się na terenie obiektu, od pomp zamontowanych w podbaseniu po zjeżdżalnie – wylicza Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca H2Ostróg.  

Aby dokładnie wyczyścić i zrobić szczegółowy przegląd trzeba było całkowicie wypompować wodę z basenów. Trwało to ponad 11 godzin. - Gdyby nie pomoc pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, którzy użyczyli nam specjalne pompy, pewnie wypuszczanie wody trwałoby o wiele, wiele dłużej – podkreśla Krzysztof Borkowski.  

Prace zostały zrealizowane zgodnie z harmonogramem i już w czwartek, minionego tygodnia (3 września) z powrotem zapełniano baseny świeżą wodą. - W basenie rekreacyjnym mieści się blisko 340 metrów sześciennych wody, więc, aby go napełnić potrzebowaliśmy 18 godzin. Basen sportowy jest o wiele głębszy i większy, więc wejdzie do niego jeszcze więcej wody, bo aż 814 metrów sześciennych. Zapełnianie go po brzegi trwało 30 godzin – wylicza Marcin  Polowczyk, inspektor ds. sportu i organizacji imprez rekreacyjno-sportowych w OSiR Racibórz. 

Zapełnienie wodą basenów nie oznaczało zakończenie prac. Trzeba było jeszcze wodę podgrzać do odpowiedniej temperatury i wtedy dopiero można było z powrotem otworzyć drzwi pływalni. Korzystając z obecności fachowców od modernizacji i konserwacji urządzeń, zarządcy postanowili wprowadzić pewne udogodnienia dla klientów. - Na tyle, na ile byliśmy w stanie w tak krótkim czasie, uwzględniliśmy uwagi płynące od użytkowników, m.in. zamontowaliśmy dodatkowe barierki w basenie rekreacyjnym, aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo naszych użytkowników. W najbliższych dniach zamontujemy jeszcze łagodniejsze wejście do jacuzzi – zapowiada K. Borkowski i zarazem zachęca do odwiedzin aquaparku H2Ostróg.      


***
H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. 


Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami.  Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Kontakt:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738, 32 724 28 84


Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, III p.
47-400 Racibórz
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »