Motoryzacja » Samochody

OGIEŃ W WARSZTATACH, CZYLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONU OFF-ROAD 2012

OGIEŃ W WARSZTATACH, CZYLI PRZYGOTOWANIA DO SEZONU OFF-ROAD 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Sezon off-road 2011 w Polsce powoli dobiega końca. Większość najważniejszych w tym roku imprez przeprawowych mamy za sobą. Tymczasem dla pasjonatów tego sportu rozpoczynają się przygotowania maszyn na rok następny.

Zawodnicy nie zwlekają i już teraz robią wszystko, aby w kolejnym sezonie, dzięki sobie i swoim „terenówkom" zdobyć jak najlepsze miejsca.

Powszechnie wiadomo, że na rajdach przeprawowych ważne jest doświadczenie załogi, zaufanie, wytrzymałość, odwaga oraz umiejętność prowadzenia pojazdu. Niemniej ważny jest dobrze przygotowany samochód terenowy czy quad. Po ciężkim sezonie off-roadowym trzeba sprawdzić działanie silnika, reduktora, a także skrzyni biegów.

Przed podjęciem wyzwania na kolejnych rajdach rekomenduje się wymianę olejów, klocków hamulcowych oraz generalny przegląd stanu zawieszenia, w tym wszelkiego rodzaju drążków kierowniczych oraz ich końcówek (sworzni). Inną rzeczą, o której warto pomyśleć jest również inwestycja w nową wyciągarkę, co do której będziemy mieli pewność, że nie zawiedzie nas nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Bogatą ofertą wyciągarek może pochwalić się firma Dragon Winch, która proponuje szeroki wybór urządzeń tego typu dla samochodów terenowych oraz quadów. Wyciągarki tej marki są poddawane wielu specjalistycznym testom, są udoskonalane, dzięki czemu firma może pochwalić się wysoką jakością swoich produktów.

„Dla samochodów terenowych oraz quadów mamy w naszej ofercie dedykowane: serię Dragon Winch Maverick oraz serię Dragon Winch Highlander." - mówi Waldemar Tomankiewicz, dyrektor techniczny, członek zarządu Dragon Winch. „Ciągle rozwijamy i udoskonalamy nasze produkty. Od niedawna w sprzedaży dostępna jest wyciągarka DWT 14 000 z serii TRUCK, która posiada moc 14 000 funtów, a gabarytami przypomina urządzenia o sile 12 000 Ib. Jest ona przeznaczona do pojazdów użytkowych, ale z powodzeniem może być stosowana również w samochodach terenowych." - dodaje.

            Po zimowej przerwie, w naszym kraju ruszą następne edycje znanych rajdów przeprawowych, być może zrodzą się zupełnie nowe imprezy. Już wiosną okaże się, którzy zawodnicy najlepiej wykorzystali okres zimowy i odpowiednio przygotowali swoje pojazdy do ekstremalnych zmagań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Euroforum

Komentarze (3)

 • avatar
  kozi 2011-11-24 09:29:33

  słuchajcie, używałem wielu wyciągarek, ale nie dragona. nie wiem co w nim wszyscy widza, ale chyba będę musial spróbować, ale to już może w nowym sezonie!

 • avatar
  maniu 2011-11-23 13:55:28

  też bym chętnie ją wypróbował. póki co jeszcze planuję jakiś jeden może dwa wypady w teren, a potem czas na regenerację sił moich, mojego autka i mojego highlandera, hehe :)

 • avatar
  grudzien 2011-11-22 12:23:45

  a ja jeździłem już na tym trucku nowym – jest mega mocny. już się nie mogę doczekać marca :D


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »