Dom » Ogrody

Ogród zimowy

Ogród zimowy
Zobacz więcej zdjęć »
Ogród zimowy może mieć różne przeznaczenie - może stanowić wspaniałe miejsce na wypoczynek po pracy, lub być interesującym salonem, z widokiem na gwiazdy podczas pogodnych nocy.


W ogrodzie zimowym, bez względu na temperaturę i warunki atmosferyczne na zewnątrz, możemy usiąść wygodnie i cieszyć się pięknymi widokami zza szyby. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które kochają przyrodę i chciałyby się cieszyć podczas śniadania widokiem budzącej się do życia natury. 

Tradycyjną i najbardziej rozpowszechnioną formą, jaka mogą przyjmować ogrody zimowe jest ogród z jednaj strony przylegający do jednej ściany budynku. Nowoczesne profile konstrukcyjne, oraz możliwości jakie dają technologie budowlane, pozwalają jednak na nadawanie ogrodom zimowym również nieco innych form architektonicznych.

Ciekawym pomysłem są ogrody zimowe stanowiące pomieszczenia łączące między sobą dwa budynki. Przykładowo, ogród zimowy może łączyć wolno-stojący garaż z domem mieszkalnym, lub dom właściwy z domkiem dla gości. Taki ogród wymaga oczywiście planowania, już na etapie budowy samego domu, trzeba go bowiem wkomponować w całość działki, niemniej jednak takie rozwiązanie, jest zarówno ciekawe pod względem architektonicznym, jak i pozwala na wygodne poruszanie się pomiędzy budynkami – bez moknięcia i zimna. 

Inną możliwością są ogrody zimowe które przylegają nie do jednej, ale do trzech ścian budynku, tworząc coś w rodzaju pasażu, który daje dostęp do domu z dwóch lub nawet trzech stron. Takie rozwiązanie jest ciekawe pod względem ekonomicznym, bo choć ogród zimowy o dużej powierzchni szyb będzie kosztowny, to jednocześnie stworzy spory bufor ciepła, dzięki czemu uda się zmniejszyć zimą koszty ogrzewania budynku.

Powszechnie wiadomo, że ogrody zimowe nie są rzeczą niezbędną - jest to zbytek, na który nie będzie stać każdego. Jeżeli jednak ktoś planuje zbudować dom rodzinny, w którym będzie zamierzał spędzić całe życie, do późnej starości, wówczas ogród zimowy może być dobrym pomysłem. W znacznym stopniu zwiększa komfort życia i pozwala w milszy sposób spędzić każdy kolejny dzień.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://onebank.pl/
http://onebank.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »