Dom » Ogrody

Ogrodzenie Betafence zabezpiecza rzymski plac zabaw

Ogrodzenie Betafence zabezpiecza rzymski plac zabaw
Zobacz więcej zdjęć »
System ogrodzeniowy Nylofor 3D PRO firmy Betafence ochrania plac zabaw położony w Parco dei Fumetti w Rzymie.

Firma Betafence wygrała przetarg na wykonanie ogrodzenia terenu dziecięcych zabaw w jednym z rzymskich parków. Czynnikiem decydującym były nie tylko znakomite rekomendacje, lecz także spełnienie przez produkty Betafence unijnej dyrektywy UNI EN 1176-1177 dotyczącej projektowania i bezpieczeństwa na placu zabaw.

Bezpieczeństwo i trwałość

Do realizacji użyte zostały wysokiej jakości panele Nylofor 3D PRO, które gwarantują sztywność, trwałość, a także 10-letnią odporność na korozję w normalnych warunkach środowiskowych. Spełniają one także ważne założenie ujęte w dyrektywie UNI EN 1176-1177: odległość między pionowymi elementami przekracza 89 mm, co pozwala uniknąć zaklinowania pomiędzy nimi głowy lub ciała dziecka. Powłoki paneli są również całkowicie wolne od metali ciężkich, takich jak ołów i kadm.

Panele zostały zamontowane na słupach Bekafix, dzięki czemu realizacja projektu przebiegła szybko i sprawnie bez konieczności stosowania dodatkowych obejm i złączek.

Miejski park dla wszystkich

Parco di Fumetti, w którym wykorzystano ogrodzenie Betafence, znajduje się w dzielnicy Rzymu Torrino Mezzacammino. Na terenie rozciągającym się na 450 tys. mkw znajdują się atrakcje dla dzieci i dorosłych. Maluchy mogą korzystać z placu zabaw. Z kolei do użytku dorosłych oddano ścieżki do biegania i jazdy na rowerze, tereny do gimnastyki, a także tor łyżwiarski.

Ogrodzenie placu zabaw było jednym z punktów zagospodarowania przestrzeni parku opracowanego przez władze miasta. Zleceniodawca chciał bowiem zapewnić bezpieczeństwo i swobodę zabawy dzieciom w dzień, a w nocy mieć możliwość zamknięcia terenu, aby uniknąć ewentualnych aktów wandalizmu ze strony niepowołanych osób.

Po więcej aktualności z aktualności dotyczących firmy Betafence oraz realizacji z użyciem jej ogrodzeń zapraszamy na www.ogradzamy.pl.

  Źródło: http://www.ogradzamy.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence
http://www.ogradzamy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »