Gospodarka » Chemia

Ohaus - Proces oczyszczania białek

Ohaus - Proces oczyszczania białek
Zobacz więcej zdjęć »
Próbki są hodowane w zoptymalizowanych warunkach hodowli komórkowej z precyzyjnie kontrolowaną temperaturą i parametrami napowietrzania komórek.

Proces oczyszczania białek:

1.       Culture it

Wytrząsarka orbitalna Light Duty z inkubacją

Próbki są hodowane w zoptymalizowanych warunkach hodowli komórkowej z precyzyjnie kontrolowaną temperaturą i parametrami napowietrzania komórek

https://pl.ohaus.com/pl-PL/IncubatingLightDutyOrbitalShakers-10

2.       Stir it

Mieszadło z płytą grzejną

Po zebraniu próbki jest ona lipolizowana, a otrzymany proszek umieszczany jest w postaci zawiesiny w buforze ekstrakcyjnym i mieszany w szklanym naczyniu, w kontrolowanych warunkach temperaturowych, przy użyciu magnetycznej płyty grzejnej.

https://pl.ohaus.com/pl-PL/MiniHotplatesStirrers-10

3.       Lyse it

HT homogenizator kulkowy

Następnie komórki są lizowane w homogenizatorze kulkowym. Poprzez wybór odpowiedniego programu i zestawu perełek próbki mogą zostać szybko przetworzone dzięki ruchowi liniowemu o dużej prędkości

https://pl.ohaus.com/pl-PL/HTLysingHomogenizer-10

4.       Extract it

Frontier 5000 Seria Micro (FC5515R)

Homogenat odwirowywany jest z prędkością 12000 x g w wirówce z chłodzeniem w celu usunięcia zanieczyszczeń komórkowych, pozostawiając białko.

https://pl.ohaus.com/pl-PL/Frontier5000SeriesMicro-1

5.       Resuspend it

Cyfrowa wytrząsarka Vortex

Resuspensja przez wirowanie może być wymagana na etapie wytrącania białka

https://pl.ohaus.com/pl-PL/MiniVortexMixers-10

6.       Purity it

Frontier 5000 Seria Multi Pro (FC5718R)

Aby wyizolować białko próbki są odwirowywane w temperaturze 4 stopnie Celsjusza z wysoką prędkością obrotową przy 21000 x g.

https://pl.ohaus.com/pl-PL/Frontier5000SeriesMultiPro-15

 

Proces oczyszczania białek

Próbki są hodowane w zoptymalizowanych warunkach hodowli komórkowej z precyzyjnie kontrolowaną temperaturą i parametrami napowietrzania komórek. Po zebraniu próbki jest ona lipolizowana, a otrzymany proszek umieszczany jest w postaci zawiesiny w buforze ekstrakcyjnym i mieszany w szklanym naczyniu, w kontrolowanych warunkach temperaturowych, przy użyciu magnetycznej płyty grzejnej. Następnie komórki są lizowane w homogenizatorze kulkowym. Poprzez wybór odpowiedniego programu i zestawu perełek próbki mogą zostać szybko przetworzone dzięki ruchowi liniowemu o dużej prędkości. Homogenat odwirowywany jest z prędkością 12000 x g w wirówce z chłodzeniem w celu usunięcia zanieczyszczeń komórkowych, pozostawiając białko. Resuspensja przez wirowanie może być wymagana na etapie wytrącania białka. Aby wyizolować białko próbki są odwirowywane w temperaturze 4 stopnie Celsjusza z wysoką prędkością obrotową przy 21000 x g.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tok Tok
http://toktok.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »