Społeczeństwo » Społeczeństwo

Ojcowskie wyróżnienia. Do kogo w tym roku trafią statuetki MAX?

Ojcowskie wyróżnienia. Do kogo w tym roku trafią statuetki MAX?
Zobacz więcej zdjęć »
W przedostatni dzień września br. okaże się, kto w tym roku otrzyma statuetkę MAX. To wyróżnienie Inicjatywy Tato.Net dla osób pomagających innym odkrywać ojcostwo.

Całkiem nową inicjatywą są wyróżnienia topdads, które trafią do firm promujących w swoich kampaniach reklamowych pozytywny wizerunek ojca.

W tym roku nagrody zostaną wręczone w piątek (29 września 2017 r.) podczas uroczystej Gali, która poprzedzi IX Międzynarodowe Forum Tato.Net. Galę poprowadzi Przemysław Babiarz, dziennikarz i komentator sportowy. Całe wydarzenie odbędzie się w zupełnie nowym obiekcie hotelowo-konferencyjnym: Hotelu Arche Folwark w podwarszawskiej miejscowości Łochów.

Organizowane przez Inicjatywę Tato.Net Forum to unikalne w skali Europy spotkanie ojców. Uczestnicy wezmą udział m.in. w prelekcjach, warsztatach oraz spotkaniach w grupach tematycznych. Tegoroczne forum, które odbędzie się pod hasłem „Wolność & Dyscyplina”, zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Zgodnie z ideą przyświecającą Inicjatywie Tato.Net, statuetki MAX wręczane są osobom, instytucjom i firmom, które wspierają ojcostwo i pomagają odkrywać je innym. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Rady Programowej Tato.Net za inspirowanie oraz wkład w tworzenie kultury odpowiedzialnego ojcostwa. W poprzednich latach laureatami nagrody byli m.in. pedagog Grzegorz Rzeszutek i muzyk Robert Friedrich.

Nazwa i kształt statuetki MAX nawiązują bezpośrednio do heroicznego gestu św. Maksymiliana Kolbego, który w 1941 r. w niemieckim obozie zagłady Auschwitz oddał życie za współwięźnia, dlatego że ten był ojcem rodziny. Sama statuetka przedstawia moment, w którym św. Maksymilian Kolbe występuje z szeregu, aby oddać życie za Franciszka Gajowniczka. Za fizyczny projekt nagrody odpowiedzialny jest Michał Jackowski, artysta rzeźbiarz związany z jednym z Ojcowskich Klubów Tato.Net” – tłumaczy współzałożyciel Fundacji Cyryla i Metodego oraz pomysłodawca Inicjatywy Tato.Net, dr Dariusz Cupiał.

Od tego roku wyróżniane będą także przedsiębiorstwa, instytucje i marki promujące w swoich kampaniach reklamowych pozytywny wizerunek taty. Wyróżnienia topdads trafią w tym roku do trzech takich reklamodawców.

Do tej pory w reklamach widzieliśmy głównie ojców przedstawianych w konwencji komediowej. Od pewnego czasu jednak można zaobserwować zmianę na lepsze. Postanowiliśmy więc docenić firmy, które w swoich kampaniach reklamowych nie boją się pokazywać ojcostwa w pozytywnym świetle” – dodaje dr Dariusz Cupiał.

Jak wskazują organizatorzy, do wyróżnienia zgłoszono reklamy Allegro, Cafe Prima, Fundacji Mamy i Taty, Mercedes-Benz Polska, Orange oraz Nest Banku.

Więcej informacji nt. nagród MAX i IX Międzynarodowego Forum Tato.Net:

http://Tato.Net/

Reklamy zgłoszone do wyróżnienia topdads:

http://tato.net/topdads/


----------
Inicjatywa Tato.Net została uruchomiona w 2004 r. w ramach Fundacji Cyryla i Metodego. Tato.Net to obecnie wiodący w Europie projekt inspirujący mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Główną misją Tato.Net jest pomaganie w kształtowaniu postawy świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa wśród współczesnych mężczyzn.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 103239 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )