Dom » Budownictwo

OKAPAK firmy Armacell - wyjątkowy system osłon PVC

OKAPAK firmy Armacell - wyjątkowy system osłon PVC
Zobacz więcej zdjęć »
Izolując przewody instalacji wewnątrz obiektów budowlanych, należy brać pod uwagę ograniczoną wytrzymałość materiałów izolacyjnych bezpośrednio przylegających do rur. Dodatkowym zabezpieczeniem, które zagwarantuje ich trwałość, jest system osłon OKAPAK.

Prawidłowo wykonane instalacje wodne i klimatyzacyjne powinny uwzględniać efektywny sposób izolacji poszczególnych elementów, które wchodzą w ich skład. Zarówno zbiorniki, jak i rury oraz różnego rodzaju kształtki, wymagają izolacji, które zagwarantują, że nie będzie się na nich skraplała woda, a także wyeliminują zmiany temperatur czynników chłodniczych i grzewczych. Są to jednak materiały dosyć elastyczne, a tym samym podatne na uszkodzenia i trudne do utrzymania w czystości. W takich sytuacjach warto zastosować dodatkowy system osłon. OKAPAK firmy Armacell, to wykonane z PVC elementy zabezpieczające, które w prosty sposób można nałożyć na zaizolowane wcześniej odcinki przewodów instalacyjnych.

 

Wytrzymała osłona izolacji

Gwarancją wydajnej izolacji jest nie tylko jakość materiału z jakiego została wykonana, czy sposób jej montażu. Bardzo ważne jest także stałe utrzymanie jej w prawidłowym stanie. Konieczne jest zatem zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami, do których może dojść w niejednokrotnie ciasnych i ciemnych miejscach, w jakich znajdują się rury, a także szkodliwym działaniem związków chemicznych. Stosunkowo miękkie pianki z łatwością mogą zostać bowiem przecięte bądź naderwane, co zmniejsza ich właściwości termoizolacyjne. Aby zapobiec tego rodzaju niebezpieczeństwom, warto zastosować cienką i sztywną osłonę OKAPAK. Wytworzona z wysokiej jakości PVC, gwarantuje nie tylko odporność na uderzenia, ale jest także łatwa do utrzymania w czystości. Dodatkowo posiada właściwość antystatyczne, co powoduje, że nie przyciąga kurzu. OKAPAK firmy Armacell to produkt odporny na działanie wody i licznych związków chemicznych a tym samym zachowujący swoje właściwości nawet w ciemnych, zawilgoconych miejscach. Jest także bezpieczny w przypadku pożarów - wg normy DIN 4102 został sklasyfikowany jako materiał o niskiej palności (klasa B2). Ponadto nie zawiera plastyfikatorów oraz szkodliwych pierwiastków i związków chemicznych.

Łatwy montaż w każdym miejscu

Zaizolowane wcześniej odcinki rur, które należy zabezpieczyć dodatkową osłoną, są zazwyczaj trudno dostępne. OKAPAK dostarcza jednak pełen wachlarz systemowych rozwiązań, które pozwalają na wydajne osłonięcie poszczególnych odcinków rur oraz dodatkowych elementów. Podstawę stanowią folie, z których można docinać idealnie dopasowane odcinki, a całości dopełniają kształtki, kolanka, rozgałęźniki, rozety, pojemniki i zatyczki. Tak zróżnicowany asortyment można łączyć przy pomocy samoprzylepnych taśm oraz nitów, które również wchodzą w zestaw rozwiązań systemowych. Istotną cechą, wyróżniającą produkty OKAPAK firmy Armacell, jest zachowanie takiej samej grubości materiału na całej długości poszczególnych elementów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kolanek i kształtek, w których zgięcia charakteryzują się takimi samymi właściwościami, jak pozostałe odcinki.

 

System wydajnych osłon OKAPAK firmy Armacell, łączy w sobie zalety wysokiej jakości materiałów zabezpieczająco-izolacyjnych z cechami atrakcyjnych ekonomicznie dodatków podnoszących efektywność energetyczną nowoczesnych budynków.

 

Dystrybutor:

Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska

ul. Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »