Firma » Biznes

Oki przejmuje drukarki wielkoformatowe od Seiko Instruments Inc.

Oki przejmuje drukarki wielkoformatowe od Seiko Instruments Inc.
Zobacz więcej zdjęć »
Wchodząc w nowy segment Oki umacnia swoją pozycję na rynku profesjonalnych drukarek

Oki Data Corporation, spółka specjalizująca się w produkcji drukarek, będąca częścią Oki Group, ogłosiła, że 8 lipca 2015 r. podpisała umowę z Seiko Instruments Inc. (SII). Dzięki przejęciu akcji Seiko I Infotech Inc. (SIIT),spółki zależnej SII, Oki weszło na rynek druku wielkoformatowego.

OKI Data Corporation i SII podpisały umowę zakupu całościowego pakietu akcji SIIT będących dotychczas w posiadaniu SII. Ponadto wszystkie spółki zależne Oki Data Corporation w Europie i Stanach Zjednoczonych podpisały stosowne umowy zakupu aktywów z europejskimi i amerykańskimi oddziałami SII. Oznacza to, że zarówno na Starym Kontynencie, jak i w Ameryce Oki przejęło od SII całość biznesu druku wielkoformatowego. Zgodnie z treścią umowy transakcja zostanie sfinalizowana 1. Października 2015 r. Nie wpłynie to w żaden sposób na produkcję oraz usługi świadczone dotychczas przez SIIT, w tym produkty i usługi związane z drukiem wielkoformatowym.

Oki Data Corporation uznaje segment drukarek oferujących wysoką wartość dodaną za główny obszar rozwoju oraz ważny element działalności biznesowej, zwłaszcza na rynku rozwiązań profesjonalnych. Dzięki tej akwizycji Oki Data Corporation nie tylko poszerza swoją ofertę o wielkoformatowe drukarki atramentowe oraz plotery LED, ale również o technologię i zasoby rozwojowe oraz ważne kanały sprzedaży. OKI Data Corporation będzie dążyć do wzmocnienia swojej działalności na rynku profesjonalnych drukarek poprzez ofertę kompleksowych rozwiązań skierowanych zwłaszcza do sektorów druku, dystrybucji i handlu detalicznego. Dzięki integracji technologii i zasobów pomiędzy stronami, Oki Data Corporation rozszerzy swoje portfolio produktów oraz zwiększy możliwości ich rozwoju.

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/OKI.PolskaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »