Technologie » Komputery

OKI świętuje 30 lat innowacji w Europie, państwach Środkowego Wschodu i Afryce

OKI świętuje 30 lat innowacji w Europie, państwach Środkowego Wschodu i Afryce
Zobacz więcej zdjęć »
Pionier na rynku drukarek oraz rozwiązań druku podsumował swoje dokonania w zakresie rozwoju produktów i przypomniał o szeregu nowatorskich rozwiązań stworzonych na europejskim rynku.

OKI Europe Ltd świętuje trzy dekady innowacji na rynku druku
w regionie EMEA. Producent szczególnie podkreśla przy tej okazji wprowadzenie w Europie pierwszej drukarki LED w 1989 roku i szeregu innych innowacji w branży. Patrząc w przyszłość firma kontynuuje strategię opartą na innowacjach przyciągających klientów końcowych. Rozwój ma bazować na silnej sieci europejskich partnerów handlowych oraz doświadczonym personelu.

Uroczysta celebracja trzydziestolecia odbyła się w Atenach, gdzie zespół OKI miał okazję na nowo przeżyć 30 lat innowacji technologicznych Oki - od pierwszych drukarek Oki do ostatnich premier produktowych. Pracownikom, europejskich oddziałów OKI z 30 - letnim stażem przyznano specjalne okolicznościowe nagrody. Grecki partner OKI - CPI - został uhonorowany za swoje zaangażowanie i 25-letnią współpracę.

Dzisiaj OKI posiada oddziały w 23 krajach Europy, a dystrybutorów w 60 państwach w całym regionie EMEA. Pierwsze biuro w tym regionie powstało w 1984 roku w Niemczech, w Dusseldorfie. OKI Europe stało się pionierem w zakresie wielu nowatorskich rozwiązań w branży, budując przy tym silną renomę produktów oraz kształtując rynek technologii.

"Jesteśmy niezwykle dumni ze znaczącego wkładu Oki w rynek urządzeń drukujących, w regionie EMEA w ciągu ostatnich 30 lat, a także z najważniejszych technologicznych przełomów, których dokonaliśmy", powiedział Terry Kawashima, dyrektor zarządzający OKI Europe Ltd. „Kontynuacja długoterminowego planu wdrażania innowacji oraz silnych relacji partnerskich w Europie była podstawą naszego sukcesu i niewątpliwie pomoże nam osiągnąć naszą wizję przyszłego rozwoju."

Koniec lat osiemdziesiątych to okres stałego i stabilnego rozwoju serii drukarek igłowych SIDM, należących do najczęściej używanych i najbardziej popularnych technologii druku. Jednakże obserwowano także wyraźny wzrost zapotrzebowania na szybkie, ciche, wysokojakościowe drukarki dla nowej generacji pracowników biurowych, korzystających z komputerów. OKI odpowiedziało na tą potrzebę w 1989 roku, kiedy to na rynek europejski wprowadzono pierwsze drukarki biurowe w technologii LED - OL400 i OL800.

Wchłonięcie firmy Technitron w 1990 roku - jednego z największych w Europie dystrybutorów - okazało się decydującym momentem dla organizacji w EMEA. Umożliwiło ono stworzenie sieci biur sprzedaży w Europie, wzrost gospodarczy w regionie oraz utworzenie podstaw dla dzisiejszego OKI Europe. Dzięki temu przejęciu grupa OKI Europe rozszerzyła swój zasięg geograficzny o filie sprzedaży Technitronu w siedmiu krajach - Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Danii, Norwegii, Szwecji oraz we Włoszech i w Niemczech, gdzie nastąpiło potrojenie sprzedaży drukarek.

Inne istotne etapy w 30-letniej historii OKI Europe to:

 • 1995: OKIPage 4w, najmniejsza na świecie drukarka, z mechanizmem transportu papieru mniejszym niż wymiary arkusza A4
 • 1998: OKIPage 8c, pierwsza cyfrowa, kolorowa drukarka od OKI w technologii LED z dwukrotnie większą prędkością drukowania niż u konkurencji
 • 1999: OKIFAX5750/5950 - pierwszy na świecie faks internetowy z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym
 • 2003: Seria OKI C5000 - przełomowe portfolio drukarek kolorowych dla małych grup roboczych
 • 2004: Seria OKI C3000 - przynosząca europejskim użytkownikom szybki i niedrogi wydruk w kolorze
 • 2005: C5500 MFP - pierwsze na świecie kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4
 • 2006: C8600 - najmniejsza w Europie i najefektywniejsza kosztowo kolorowa drukarka A3, o połowę mniejsza i o połowę tańsza niż u konkurencji
 • 2009: OKI Europe jako pierwsze w branży wprowadza trzyletnią gwarancję w standardzie
 • 2012: C711WT and C920WT - pierwsze na świecie drukarki LED z białym tonerem
 • 2013: ES9541 - wprowadzenie pierwszej na rynku pięciotonerowej kolorowej drukarki A3 oraz serii OKI MB700/MC700 z wbudowaną otwartą platformą dla ulepszenia obiegu dokumentów, atakże europejskiego programu od OKI - Smart Managed Document Solutions
 • 2014: uruchomienie programu partnerskiego Shinrai, pierwszego ogólnoeuropejskiego programu partnerskiego Oki.

"OKI posiada niebywały dorobek innowacji produktowych," potwierdził Kawashima „Od zawsze stawialiśmy klienta na pierwszym miejscu w naszych planach, a także rozwijaliśmy takie rozwiązania, które pomagały w przezwyciężaniu problemów, z których istnienia użytkownik nawet nie zdawał sobie sprawy. Nasze najnowsze drukarki LED z białym tonerem oraz pięciotonerowa drukarka ES9541 są przykładem tego, jak ciągle staramy się być ponad oczekiwania naszych klientów"

"W ciągu ostatnich 30 lat dedykowany zespół OKI Europe wraz z silną partnerską siecią dystrybutorów i resellerów pomógł firmie przezwyciężyć trudne chwile i rozwijać się, by mogła stać się ona liderem na rynku. Wprowadzanie w dalszym ciągu innowacji produktowych OKI jest kluczem do naszego trwałego sukcesu."

Więcej informacji na temat 30-lecia innowacji OKI Europe, w tym okolicznościowy klip (https://www.youtube.com/watch?v=4BKEGuv3YBs), przedstawiający historię w regionie EMEA, można znaleźć na stronie www.okieurope.com/30Years-InnovationRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Karolina

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »