Kultura, sztuka » Kultura

„On wrócił” - Teatr w Katowickiej wznawia działalność

„On wrócił” - Teatr w Katowickiej wznawia działalność
Zobacz więcej zdjęć »
Teatr w Katowickiej wznawia działalność.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, do gry wraca Scena w Galerii. I to w najlepszym stylu! Na deskach pierwszej w Polsce sceny teatralnej w centrum handlowym zagości inscenizacja bestsellerowej powieści niemieckiego pisarza, Timura Vermesa. Sztuka „On wrócił", w reżyserii Roberta Talarczyka, opowiada o Adolfie Hitlerze, który trafia do współczesnego świata. Spektakle w Katowickiej zaplanowano na 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00.

 

Świetne wiadomości dla amatorów teatru płyną z Katowickiej! Na Scenie w Galerii, prowadzonej przez Teatr Śląski, już niebawem wystawiona zostanie adaptacja utworu Timura Vermesa pt. „On wrócił" w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Roberta Talarczyka. W uniwersalnej opowieści o sztuce manipulacji, znaczeniu mediów i funkcjonowaniu władzy zobaczymy: Artura Święsa, Zbigniewa Wróbla, Wiesława Kupczaka, Dawida Ściupidro, Annę Kadulską oraz Annę Lemieszek.

- Scena w Galerii to szczególny punkt na mapie Katowic. W czasie swojej kilkuletniej działalności nasz niestandardowo zlokalizowany oddział Teatru Śląskiego zaskarbił sobie ogromną sympatię miłośników kultury i sztuki. Po dość długiej przerwie, której nikt nie mógł przewidzieć, spektakle wracają na scenę. Ogromnie cieszymy się na ponowne spotkanie z widzami, od których wciąż otrzymujemy sygnały, że z niecierpliwością oczekują na pierwsze przedstawienia i inne aktywności - mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Scena w Katowickiej to wyjątkowa przestrzeń, która powstała w efekcie wieloletniej współpracy Teatru Śląskiego - jednej z najważniejszych instytucji kultury w regionie oraz Galerii Katowickiej - platformy łączącej życie codzienne ze kulturą. Przed pandemią było to jedno z ulubionych miejsc lokalnych koneserów sztuki czy seniorów, dla których regularnie organizowany jest tu cykl warsztatów zatytułowanych „Sztukowanie".

- Po długiej przerwie z radością wracamy do prób i spektakli wierząc, że tak lubiana przez widzów Scena w Galerii Katowickiej będzie dla nich bezpiecznym miejscem spotkań. Poza cieszącym się ogromnym zainteresowaniem tytułem „On wrócił" wznawiamy przerwane pandemią próby „Potopu" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego (premiera 17 października). Postaci z naszej zbiorowej świadomości, takie jak Andrzej Kmicic, Michał Wołodyjowski czy Jan Onufry Zagłoba zyskają nowe życie, by rozprawić się z grubymi warstwami kurzu i lukru, które narosły wokół ich przygód. Sienkiewicz był przecież autorem najchętniej śledzonych polskich seriali XIX wieku. Kolejne, wychodzące na łamach gazet rozdziały-odcinki imponowały wizją i rozmachem jak „Gra o tron", emocjonowały jak swego czasu „Niewolnica Isaura", bawiły i przerażały jak „The Walking Dead". Przed końcem roku na Scenie w Galerii zaplanowaliśmy jeszcze w drugi tytuł - inspirowany filmem „Amator" z Jerzym Stuhrem spektakl w reżyserii Norberta Rakowskiego - zdradza plany wobec Sceny w Galerii Katowickiej Robert Talarczyk, Dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

 

Spektakl „On wrócił" zostanie wystawiony 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00. Bilety dostępne są w cenie 25 i 40 zł. W związku z aktualną sytuacją w kraju przed zakupem wejściówek należy zapoznać się z regulaminem wydarzeń oraz wypełnić specjalne oświadczenie. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/121.

 

Uwaga! - w pokazie wykorzystywane są światła stroboskopowe, których powinny unikać m.in. osoby cierpiące na padaczkę światłoczułą.

 

Serdecznie zapraszamy!

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »