Technologie » Komputery

Oracle Cloud File System do obsługi chmur prywatnych

Oracle Cloud File System do obsługi chmur prywatnych
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązanie Oracle Cloud File System udostępnia zaawansowane możliwości klastrowego systemu plików na potrzeby chmur tworzonych dla pamięci masowych.

Firma Oracle wprowadziła do oferty rozwiązanie Oracle Cloud File System, aby pomóc firmom we wdrażaniu aplikacji, baz danych i pamięci masowych w chmurze.

Rozwiązanie Oracle Cloud File System jest już dostępne w sprzedaży. Na potrzeby przechowywania plików binarnych oprogramowania Oracle, metadanych i plików diagnostycznych pakiet jest dostępny bezpłatnie (obowiązują przy tym zwyczajowe warunki i ograniczenia).

Zgodnie z zaleceniami Narodowego Instytutu ds. Standardów (National Institute of Standards) trzy podstawowe cechy charakterystyczne chmury to: tworzenie pul zasobów, szeroki dostęp do sieci oraz duża elastyczność. Klienci, którzy zamierzają przejść z tradycyjnego modelu przetwarzania na środowisko przetwarzania w chmurze, powinni rozważyć wykorzystanie rozwiązania Oracle Cloud File System do następujących celów:

  • udostępnianie wspólnej puli pamięci masowej z ujednoliconą przestrzenią nazw na potrzeby aplikacji, plików operacyjnych i plików użytkowników;
  • zapewnianie dostępu albo bezpośrednio przez dedykowane sieci pamięci masowej, albo przez sieci tradycyjne;
  • szybkie rozbudowywanie, zmniejszanie i przenoszenie pul pamięci masowej podczas pracy aplikacji.

Oracle Cloud File System udostępnia funkcje do zaawansowanego zarządzania danymi oraz ich zabezpieczania, w tym:

  • funkcje do tworzenia kopii migawkowych oraz replikacji plików i systemów plików na potrzeby tworzenia kopii zapasowych i ochrony przed awariami;
  • funkcje zabezpieczania dostępu do danych i szyfrowania;
  • funkcje do łatwego przeprowadzania zagregowanych operacji zarządzania z wykorzystaniem znaczników plików.

Rozwiązanie Oracle Cloud File System składa się z następujących elementów: Oracle Automatic Storage Management Cluster File System i Oracle Automatic Storage Management Dynamic Volume Manager.

Oracle Automatic Storage Management Cluster File System to uniwersalny klastrowy system plików o wysokiej dostępności. System ten tworzy kopie migawkowe i odtwarza pliki, aby zapewnić ochronę przed błędami ludzkimi, dokonuje replikacji, udostępnia mechanizmy ochrony dostępu i szyfrowania danych oraz obsługuje znaczniki plików ułatwiające ich zarządzanie.

Oprogramowanie Oracle Automatic Storage Management Dynamic Volume Manager zapewnia obsługę zarządzania woluminami na potrzeby systemu Oracle Automatic Storage Management Cluster File System oraz systemów plików innych producentów, takich jak Linux ext3.

Oracle Cloud File System wykorzystuje funkcję Oracle Automatic Storage Management do automatyzacji rozmieszczania danych i tworzenia ich kopii lustrzanych bez potrzeby korzystania z oprogramowania do zarządzania woluminami innych producentów.

Informacje dodatkowe

  • Oracle Cloud File System
  • Oracle Automatic Storage Management
  • Oracle Cloud File System - opis produktu
  • Oracle Cloud File System - whitepaper

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795

Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Oracle Polska na Facebooku

http://www.facebook.com/OraclePolska

Blog Oracle Polska

http://oracle-pl.blogspot.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »