Technologie » Komputery

Oracle Database 12c z opcją In-Memory uzyskała certyfikację SAP

Oracle poinformował, że baza danych Oracle 12c wraz z opcją Database In-Memory uzyskała certyfikację SAP i może być używana razem z rozwiązaniami SAP opartymi na platformie technologicznej SAP NetWeaver® 7.x.


Klienci mogą wykorzystywać aplikacje SAP razem z bazą danych Oracle Database In-Memory do przeprowadzania analiz oraz przetwarzania transakcji w czasie rzeczywistym na swoich dotychczasowych aplikacjach, dodając tabele SAP do składowania kolumnowego w bazach in-memory. 

W tym roku firma SAP certyfikowała już rozwiązania Oracle Database 12c, Oracle Exadata Database Machine X5-2 i Oracle Exalogic Elastic Cloud X5-2 jako gotowe do użytku z rozwiązaniami SAP. 

Opcja Oracle Database In-Memory została wprowadzona na rynek rok temu. W pierwszym roku jej sprzedaż niemal trzykrotnie przewyższyła sprzedaż wszystkich opcji do Oracle 11g w ich pierwszym roku. Klienci są zachwyceni łatwością wdrożenia Oracle Database In-Memory oraz korzyściami w zakresie wydajności. 

„Oracle Database to najpopularniejsza baza danych wśród użytkowników SAP na całym świecie, a o jej znaczeniu świadczy certyfikacja opcji In-Memory, połączona z rozszerzonymi umowami z dilerami i umowami o wsparcie” — powiedział Andy Mendelsohn, wiceprezes Oracle, szef działu technologii baz danych Oracle. „Klienci mogą być pewni, że ich aplikacje SAP uruchamiane na bazach danych oraz systemach programowo-sprzętowych Oracle będą w pełni obsługiwane. Opcja Oracle Database In-Memory zapewnia klientom obu firm korporacyjne rozwiązanie Oracle do przetwarzania w pamięci”.

„Fakt, że firma SAP certyfikowała bazę danych Oracle Database 12c w marcu 2015 r., a opcję In-Memory już trzy miesiące później, doskonale świadczy o jej zgodności z dotychczasowymi aplikacjami SAP” — powiedział Carl Olofson, wiceprezes ds. badań w dziale opracowywania i wdrażania aplikacji w firmie IDC. „Jest to duża korzyść dla klientów, którzy będą teraz mogli używać najnowszych technologii Oracle razem z dotychczasowymi aplikacjami SAP”.

Architektura bazy danych z opcją Oracle Database In-Memory jako jedyna obsługuje dwa formaty danych, zapewniając dzięki temu zarówno szybkie analizy, jak i wydajne przetwarzanie transakcji online. Przetwarza dane z szybkością miliardów, a nie milionów wierszy na sekundę i umożliwia wykonywanie funkcji analitycznych bezpośrednio na bazach danych OLTP, co jeszcze bardziej zmniejsza opóźnienia i zwiększa dokładność. 
 
Oracle Database In-Memory wykorzystuje zaawansowane technologie umożliwiające skalowanie oraz tworzenie warstw pamięci, co pozwala na efektywną obsługę obciążeń niezależnie od ich wielkości. Baza danych z opcją In-Memory udostępnia wszystkie sprawdzone funkcje bazy danych Oracle Database 12c, w tym zaawansowane i wydajne rozwiązania zapewniające wysoką dostępność danych, stanowiące część udostępnianej przez Oracle architektury maksymalnej dostępności (Maximum Availability Architecture).


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »